Välismaa

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

ELF: kuidas Mehhiko lahte valguv nafta meid puudutab?

Reedel, 4. juunil kell 13.00-15.00 vastavad ELFi õlitõrje valmisoleku projektijuht Agni Kaldma ja ELFi globaalseid keskkonnateemasid tutvustava projekti juht Agur Paesüld Facebookis küsimustele Mehhiko lahe naftakatastroofi teemadel, arutlusele tulevad ka seosed Eestiga.

Milline on ohuhinnang, miks Eestis pole õlifondi ja kuidas üldse on lood meie valmisolekuga, samuti mis on tegelikkuses keskkonnamõjude hindamine, milline peaks olema ja milline on reageerimisvalmidus ja võimekus, ettevalmistatus, ennetus.

Tule ja arutle kaasa!

ELF facebookis:

Astu välja vihmametsade kaitseks!

Rahvusvaheline kodanikuühiskonna organisatsioon Avaaz kutsub inimesi liituma petitsiooniga Amasoonia vihmametsade kaitseks. 2007. aastal asutatud Avaaz ühendab enam kui kolme miljonit aktiivset liiget kõigis
maailma maades, korraldades ülemaailmseid kampaaniaid inimõiguste ja keskkonna kaitseks ning religioossete konfliktide vastu.

Kortsleht otsustas Avaazi üleskutse avaldada.

Ralf Siig: Kuidas jääda enda vastu ausaks ja muuta maailma

Roheline eluviis muutub vajalikuks siis, kui kaob usk selle võimalikkusesse. Eestis on see aeg kätte jõudnud praegu, mujal maailmas nii poolteist inimpõlve varem. Üllatuslikul selgus, et oleme siiski osa globaalsest ökosüsteemist ja et „maarahvas” polegi nii maasõbralik. Euroopast rääkides on Saksamaa rohelised ehk Die Grünen üks poliitiliselt edukamaid rohelise ja progressiivsete vaadete eest seisvaid parteisid maailmas. Aga mida tähendab „poliitiline edu"?

Tõnu Trubetsky: I wanna freedom for Tibet (you know)

Mai lõpus toimus Dharamsalas spordi- ja muusikaüritus, mida nimetati Tiibeti olümpiamängudeks. Protestiti Hiina võimude vägivalla vastu Tiibetis. Üritus korraldati Dharamsalas, kuna seal elab märkimisväärne ex-tiibetlaste kogukond.

Laupäeval süttib Munamäel Tiibeti toetustõrvik

Laupäeval, 17. mail 2008 süüdatakse Suure Munamäe tornis punane suitsusignaal Tiibeti toetuseks.

Darwin igaühele

Loodusteaduste isa Charles Darwini tervikarhiiv on nüüdsest igaühele kättesaadav netiaadressil http://darwin-online.org.uk/ Cambridge'is väljatöötatud Darwini võrguprojekti tulemusena on hiirekliki kaugusel 90.000 lehekülge käsikirju, märkmeid, fotosid ja teisi töid. Suurimat huvi pakub Darwini evolutsiooniteooria esimene variant aastast 1842.

Tormine meeleavaldus

India kirjanik Pankaj Mishra kirjutas hiljaaegu Guardianis: “Tiibetlaste viha ei ole suunatud kommunistliku võimu vastu. Nende vaenlaseks on tarbijalik elulaad, mis haarab endale pühitsetud maa ning hävitab traditsioonid.”

Vastuseks õiglase kaubanduse kriitikuile

Kortsleht küsis õiglase kaubanduse projektijuhilt Riina Kuusikult, kuidas vastata vihastele kriitikutele, kes peavad Fairtrade’i süsteemi küüniliseks pettuseks?

“Tänavu kümnendat aastat toimiv sertifitseerimissüsteem, müügistatistika erinevate märgitoodete ja turgude kohta, tootjamaade ühistute kirjeldused ja õiglase kaubanduse mõju arengumaade kogukondadele on hõlpsasti kättesaadav netist, eelmisest aastast ka osaliselt eestikeelsena www.fairtrade.ee. Kel soovi veidi regulaarsemalt temaatilisi uudiseid saada, palun lahkesti liituma FT meililistiga.

Venemaa kliimapoliitikast

Venemaa Greenpeace avaldas hiljuti huvitavaid materjale kliimapoliitikast Euroopa suurimas riigis.

Britid suurendavad makse saasteautodele, tubakale ja alkoholile

Briti rahandusminister Alistair Darling teatas täna mõnestki huvitavast. Tõusevad maksud alkoholile, tubakale, keskkonda saastavatele autodele ja bensiinile. Ühekordsete kilekottide kasutamine poodides tuleb terves riigis järgmiseks aastaks lõpetada. Süsihappegaasi väljalasked peaksid aastaks 2050 vähenema 80%.

Syndicate content