Avatud ruum

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Elurikkus sõltub poliitilisest tarkusest

Erakond Eestimaa Rohelised tähistas iseseisvuse taastamise aastapäeva, korraldades Põlvamaa Ökofestivali raames arutelu otsedemokraatiast. Seoses hiljutiste ärevate sündmustega Gruusias tõusid esile mõtted kohapealsest otsustamisõigusest ning selle kaudu maa ja rahva kaitsevõime tugevdamisest.

Otsedemokraatia Avatud Ruumis tõstatati kahte tüüpi teemasid - ühed käsitlesid otsedemokraatia olemust, teised selle rakendamist.

Otsedemokraatia või siiski osalus?

Üks Jüri Ginteri teemadest Karilatsi Avatud Ruumis oli „Kuidas saavutada osalust?“. EERi liikmetest kaasamõtlejate Pauli, Airi, Kristeli, Tiiu, Olevi ja Andrusega ühinesid Tiit Merenäkk ja Vallo Reimaa.

Ökoehitus ajab võrseid

EERi eestkõneleja kogukondlikel teemadel Mikk Sarv annab ülevaate 7. juunil Esnas toimunud ökoehituse arutelust.

Juturingid Esna mõisas

Laupäeval 7.juunil toimus Esna mõisas juturing, kus arutleti ökokogukondade teemal.

Millist erakonda me soovime?

Eestis on seni olnud tavaks, et grupp aktiviste paneb kokku erakonna ning erakonna liikmetel on õigus maksta liikmemaksu (kui see on kehtestatud), osaleda erakonna kampaaniates ning erakonna ühisüritustel. Erakonna programm ja poliitika on üksikute väljavalitute otsustada. Programmi ja poliitika kujundamise üheks aluseks on avaliku arvamuse küsitluse tulemused. Kui reiting tõuseb, on õige poliitika, kui reiting langeb, siis tuleb midagi muuta või juhtkonda vahetada.

Millist programmi me vajame?

Augustis 2007 toimus Põlvamaal Rosmas avatud ruum, kuhu kogunenud erakonnaliikmed arutasid muuseas ka seda, mis suunas peaks arenema erakonna programm ja millised laiemad sihid peaksime omale tulevikuks seadma.

Piirkondlike üksuste tulevik

22. märtsil toimus Konstatin Pätsi vabaõhukoolis EER sisearengu temaatikale pühendatud avatud ruum, kus tõstatasime ühe teemana teiste seas piirkondlike üksuste rolli erakonnas. Teemade hääletusel sai arutelu enim toetushääli, mis näitas selle olulisust osalenud erakonna liikmete jaoks.

Rohelised kogukondade ja vabaühenduste vahendajate ja eestkõnelejatena

22. märtsil 2008 toimus Tallinna Vabaõhukoolis 43 osalejaga avatud ruumi vormis arutelu Erakonna Eestimaa Rohelised sisearengu teemadel. Üheks mitut puhku jutuks tulnud teemadest oli meie tegevus kohtadel, side kogukondadega ja 2009.a. omavalitsuste valimised.

Kasiinod Tallinnas

Kasiinod nii Tallinnas kui kõikjal Eestis on tänu odavale alkoholile, suitsetamisvõimalusele ja hasartmängurlusele urgasteks muutumas.

Kasiinosõltlased, keda Tallinnas on hinnanguliselt 12 000, on peamiselt mehed s.t., et lisaks sellele, et nad kaotavad kogu oma maise vara, lagunevad perekonnad ja kannatavad lapsed. Proovime suitsetamise kasiinodes keelustada. Vähem kasiinosid – vähem sõltlasi. Kogu Eesti peale võiks jääda ainult üks kasiino. Oleme kasiinoteemaliste mängude (nt. rulett), müümise vastu lastele.

Olev Tinn,
erakonna liige

Syndicate content