Ökondus

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Astu välja vihmametsade kaitseks!

Rahvusvaheline kodanikuühiskonna organisatsioon Avaaz kutsub inimesi liituma petitsiooniga Amasoonia vihmametsade kaitseks. 2007. aastal asutatud Avaaz ühendab enam kui kolme miljonit aktiivset liiget kõigis
maailma maades, korraldades ülemaailmseid kampaaniaid inimõiguste ja keskkonna kaitseks ning religioossete konfliktide vastu.

Kortsleht otsustas Avaazi üleskutse avaldada.

Muljeid keskkonnajuhtide kokkusaamisest

26. augustil peeti Tallinnas Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsatsiooni (www.ekja.ee) 5. juubelikonverentsi, mille esinejate hulgas oli nii Eesti ettevõtete ja organisatsioonide esindajaid kui spetsialiste välisriikidest. Räägiti sellest, kuidas keskkonnajuhtimine Eestis seni arenenud on ning millised on keskkonnajuhtimise parimad praktilised kogemused Eestis ja Be-Smarter võrgustikus Euroopa riikides.

Ökoloogilisest juhtimisest Pärnus

Reedel 31. oktoobril algusega kell 14.00 toimub Pärnus seminar kohaliku omavalitsuse ökoloogilisest juhtimisest. Ettekande peab Jonas Büchel
teemal "Sustainable management of local communities". Ettekanne toimub inglise keeles, millele järgneb diskussioon. Vajadusel tagatakse tõlge.

Ökofestival «Rohelisem elu»

Ökofestival
SA Põlvamaa Arenduskeskus, Põlvamaa Keskkonnateenistus ja Põlva Maavalitsus korraldavad Põlvamaal 19.-23. augustil Ökofestivali “Rohelisem elu 2008”. Kavas on palju erinevaid seminare, loenguid, kursuseid ja ökotoodete laat. Ajakava ja täpsem info: http://www.polvamaa.ee/index.php?page=2317&

Ökoriiulid jõuavad küladesse

Sel suvel on Võrumaale tekkinud vähemalt kaks kohta, kust saab osta ökotooteid. Esmalt avas mahetalunik Kaja Kesküla talupoe oma Rõuge kandis asuvas Alt-Lauri talus. Riiulitel on kohalike mahetootjate toiduained, näiteks Taarapõllu talu marjajahud, Esite talu tangained, mahemesi, ürdid jm. Kodupuhastus- ja kehahooldusvahendid on peamiselt välismaised, vaid käsitööna valminud seep pärines Metsamoori talust.

Ökokogukondade kokkutulek Esna mõisas

14.-15. juunil toimub Esna mõisas Järvamaal suur ökokogukondade kokkutulek. Kavas on ettekanded, avatud ruumi arutelud, praktilised töötoad ja lihtsalt mõnus olemine.
Päevakava ja täpsem info alloleval lingil:
http://www.bioneer.ee/static/files/099/okokogukonnad_kokkutulek2.pdf

Ökoehitus ajab võrseid

EERi eestkõneleja kogukondlikel teemadel Mikk Sarv annab ülevaate 7. juunil Esnas toimunud ökoehituse arutelust.

Juturingid Esna mõisas

Laupäeval 7.juunil toimus Esna mõisas juturing, kus arutleti ökokogukondade teemal.

Roheline vaimsus aitab ellu jääda

Tallinna Tehnikakõrgkooli professor Rein Einasto kutsub inimesi üles vaimseks roheliseks revolutsiooniks ning peab ainuõigeks majandusmudeliks ökosotsiaalset turumajandust.

Lilleärist

Lilled on nagu iga teine kaup. Seepärast: ära osta kaugelt pärit lilli, eelista kodumaist hooajatoodangut. Nii vähendad veidi oma ökoloogilist jalajälge.
Ethical Living:
http://blogs.guardian.co.uk/ethicalliving/2008/04/tread_lightly_stop_buy...

Syndicate content