Ökoriiulid jõuavad küladesse

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Sel suvel on Võrumaale tekkinud vähemalt kaks kohta, kust saab osta ökotooteid. Esmalt avas mahetalunik Kaja Kesküla talupoe oma Rõuge kandis asuvas Alt-Lauri talus. Riiulitel on kohalike mahetootjate toiduained, näiteks Taarapõllu talu marjajahud, Esite talu tangained, mahemesi, ürdid jm. Kodupuhastus- ja kehahooldusvahendid on peamiselt välismaised, vaid käsitööna valminud seep pärines Metsamoori talust.

Alt-Lauri aita rajatud pood on nii ruumikas, et seal saab korraldada ka väiksemaid koolitusi. Näiteks on seal kokku saanud Kaja eestvedamisel loodava Võrumaa/Lõuna-Eesti toiduvõrgustiku liikmed. Võrgustiku mõte on teha käsitöönduslikult kasvatatud ja valmistatud toiduained kättesaadavaks võimalikult paljudele.

Juuli algul tulid pisikesse Ayre poodi Urvaste vallas Uue-Antslas müügile looduslikest ainetest valmistatud puhastusvahendid, laste meisterdamistarbed jt ökotooted. Poe perenaine Mariina Kõller oli neid siiani oma majapidamise jaoks ning mitmele tuttavalegi alailma Tartust Looduspere poest toomas käinud. Nii tekkis tal mõte hakata ökokaupa ka oma poes müüma. „Looduspere rahvas aitas asja õnnestumisele igati kaasa ja tänu nende tehtud soodustustele on mõni asi meie poes odavamgi kui Tartus,“ ütles Mariina.

Poest võib leida õlilisandiga puitpõranda pesuvahendit, pesupähkleid, nõudepesu- ja plekieemaldusvahendeid, naiste hügieenitarbeid ja muud. Tooted on peamiselt välismaised ja pisut kallimad kui tavaline kodukeemia.

Mariina, kes on ka seltsingu Roheline Urvaste aktiivne liige, ütles, et ökotoodete huvilised on ka külades täiesti olemas.Kaks nädalat hiljem oli kahele riiulivahele lisandunud kolmas, sest tootevalik laienes ka ökomähkmetele ning kehahooldusvahenditele.

AIRI HALLIK

Foto NAGI's: V

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.