Millist programmi me vajame?

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Augustis 2007 toimus Põlvamaal Rosmas avatud ruum, kuhu kogunenud erakonnaliikmed arutasid muuseas ka seda, mis suunas peaks arenema erakonna programm ja millised laiemad sihid peaksime omale tulevikuks seadma.

Tänane Roheliste erakonna programm on sündinud oludes, kus Riigikogu valimiste eel oli kiiresti vaja anda ühiskonnale teada oma maailmavaatest ja seisukohtadest, tõrjuda teiste erakondade poolt meedias loodud kujutlust meist kui ideedevaesest ühe teema parteist. 1500 liikme seas on paratamatult palju erinevaid seisukohti. Seega peaksime jõudma programmini, mis oleks vastuvõetavaks kompromissiks kõigile.

Et järgmiste valimisteni on veel piisavalt aega, tuleks olemasolev programm rahulikult sellise pilguga üle vaadata, et uue loomises saaksid oma sõna öelda kõik huvilised.

Uus programm peaks olema seisukohtade kogum võimalikult paljudes ühiskonna elu puudutavates eluvaldkondades, mis annaks erakonnale igapäevatoimetustes selge suuna

Kõigepealt peame kokku leppima erakonna laiemas eesmärgis, visioonis ja missioonis. Selle koostamiseks sobiks paaripäevane vabas vormis ja kõigile avatud arutelu. Erakonna liikmetel peab olema seejärel võimalus esitada programmi toimkonnale oma ettepanekuid, mida arutavad töögrupid, kes ka ettepanekutele vastavad. Lisaks huvilistele peaksid töögruppidesse kuuluma kindlasti ka eksperdid, kellel on ülevaade teiste erakondade vastava valdkonna poliitikatest, teaduslikest uuringutest ja teiste riikide kogemustest. Programmitoimkond sünteesiks töögruppide töö tulemused ja esitaks saadud tulemuse aruteluks ning kinnitamiseks üldkogule.

EER liikmed Jüri Ginter, Peep Mardiste, Lembit Jakobson, Sirli Pehme, Ene Savolainen

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.