Veebruar 2008

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Pakendilaviin käib üle jõu

2008.a. alguses jõustunud uued nõuded jäätmete sorteerimisel on paljudes segadust tekitanud. Kortslehe küsimustele sel teemal vastasid Eesti Pakendiringluse teenindusjuht ja erakonna liige Andres Siplane ning keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek.

Kortslehele tehtud annetustest

Armas lehelugeja!

Aitäh Sulle – sinu annetused aitavad Kortslehel ilmuda! Meie plaan on endiselt saata kõigile neile erakonna liikmetele, kes meiliaadressi pole teada andnud, leht paberil koju. Listide tellijatele listi ja ülejäänud meiliomanikele teade lehe ilmumisest meilina. Loodetavasti aitate meil seda ka edaspidi teha! Teie annetusi kasutamegi just meiliaadressita liikmeteni jõudmiseks – lehe paljundamiseks ja postikuludeks. Ligikaudu on ühe 12-leheküljelise lehe paljundus- ja postikulud 3000 krooni.

Pressiesindajata

1. märtsist lahkub tervislikel põhjustel töölt erakonna ja roheliste fraktsiooni pressiesindaja Sven Harjo. Järeltulijat seni pole.

Suruõhuauto

Prantsuse leiutaja Guy Negre lubas, et vähem kui aasta pärast saab Indias osta autosid, mis liiguvad suruõhu jõul, kirjutab BBC.

OneCAT hakkab maksma umbes 37 500 krooni ning on viiekohaline fiiberklaasist kerega auto, mis kaalub vaid 350 kg. Auto kasutab kütuseks suruõhku. Kompressori abil saab õhupaagid täita 3 minutiga.

Pärsia lahe äärde kerkib ökolinn

Araabia Ühendemiraadid asusid maineka Briti arhitekti Norman Fosteri kaasabil rajama kõrbesse maailma esimest heitgaaside ja autodeta linna.

Pealinna Abu Dhabi eeslinna kerkiv Masdar City läheb maksma 22 miljardit dollarit ja saab koduks viiekümnele tuhandele elanikule.

Linnas kasutatav energia saadakse päikesepaneelide abil. Ka ei lubata linna ühtegi autot ja muidu pea olematu ühistranspordiga piirkonnas hakkavad Masdari elanikke vedama magnetraudteel sõitvad rongid.

Eestis on Tõnu Trubetsky soovitanud luua ökolinna Mõisakülla.

Eelarve pandi sisehääletusele

8. märtsist 20. märtsini toimub erakonnas 2008. aasta eelarve sisehääletus. Juhatuse poolt heaks kiidetud eelarve on kättesaadav erakonna foorumis aadressil http://foorum.erakond.ee/index.php?topic=2569.0 Lisaks saab sellega soovi korral tutvuda Tallinna kontoris Toom-Rüütli 10-3, eelarvest räägitakse ka piirkondlikel koosolekutel. Kortsleht loodab märtsinumbris eelarvet koos erakonnaliikmete argumentidega lähemalt tutvustada.

EERi fraktsioonil on uus nõunik

Roheliste fraktsioon palkas erakonna juhatuse heakskiidul Mikk Sarve osalise tööajaga fraktsiooni nõunikuks. Miku peamine tööülesanne on regulaarsete avatud ruumi ürituste korraldamine. Alanud aastal korraldavad rohelised üle Eesti mitmeid avatud ruumi koosolekuid. Jälgige reklaami!

Kasiinod Tallinnas

Kasiinod nii Tallinnas kui kõikjal Eestis on tänu odavale alkoholile, suitsetamisvõimalusele ja hasartmängurlusele urgasteks muutumas.

Kasiinosõltlased, keda Tallinnas on hinnanguliselt 12 000, on peamiselt mehed s.t., et lisaks sellele, et nad kaotavad kogu oma maise vara, lagunevad perekonnad ja kannatavad lapsed. Proovime suitsetamise kasiinodes keelustada. Vähem kasiinosid – vähem sõltlasi. Kogu Eesti peale võiks jääda ainult üks kasiino. Oleme kasiinoteemaliste mängude (nt. rulett), müümise vastu lastele.

Olev Tinn,
erakonna liige

Syndicate content