Märts 2008

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Mida säästavad säästupirnid?

Tanel Raja kirjutas Kortslehele säästupirnide mõttekusest.

Sel kevadel saab Eesti puhtaks

prygi

Teeme Ära 2008 3. mail on kohe ukse taga. Eestimaa prügist vabastamise projekti meediatoimkonna liige Meelis Trepp oli nõus Kortslehele hetkeolukorda kirjeldama.

Kuidas sai projekt alguse?
MT: See oli 2007. aasta sügisel kui Toomas Trapido ja Rainer Nõlvak koos prügiprobleemi lahates leidsid, et midagi on tarvis ära teha. Väärikas aade leiab kiiresti järgijaid – projekti idee ja mastaapsus olid argumendid, miks koheselt liitusid algatustoimkonnaga Skype‘i peaarhitekt Ahti Heinla ja paljud teised oma ala tõelised professionaalid.

Ökokogukonnad said ühe mütsi alla

8. veebruaril loodi Esna mõisas MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühendus (Global Ecovillage Network Estonia).
Kortslehe küsimustele vastas üks asutajatest, esnalane Sven Aluste.

Meie geneetiliselt muundatud toidulaud

Nastja Pertsjonok ja Henri Laupmaa on GMO-vaba Eesti asja ajanud üle viie aasta. Airi Hallik küsis neilt, kui GMO-vabad me siis ikkagi oleme.

Rohelised ütlesid tuumajaamale EI

Põlevkivielektriga samas vaimus jätkata ei saa, suuri jõgesid Eestis pole. Valitsuses räägitakse Eesti oma tuumajaama rajamise plaanidest. Rohelised seda aga ei poolda.

Metskonnad koondatakse siiski

Lotman
RMK reformist, maaelu komisjonist ja eurovalimistest jutustab Alex Lotman.

Avalikustasite just täna meediasündmusena EERi tuumapöördumise. Mis edasi?
Edasi käivitame meediakampaania tuumaenergeetika praeguste plaanide ohtlikkuse ja mõttetuse selgitamiseks, samuti taastuvenergia ja energiasäästmise toetuseks.

Tarbides on võimalik loodust ja iseennast säästa

Eesti Rohelise Liikumise Loodussõbraliku toote kampaania juht Enda Pärisma kirjutab, kuidas ökotooteid poeriiulitel ära tunda.

Erakonna põhikirja tuleb muuta

Leisis lapitud põhikiri on nüüdseks järele proovitud. Paistab, et see ei tööta. Uus üldkogu on kohe ukse ees ja on viimane aeg erakonna põhikirjast taas juttu teha.

Miks lahkujad lahkuvad

Hiljuti avaldasid mõned inimesed soovi rohelisest erakonnast lahkuda. Kortsleht küsis, mis küll säärast soovi avaldama pani. Ehk peidab öeldu mõnd saladust, mida erakond liikmete kaasamisel edaspidi arvestama peaks?

Talveakadeemia 2008

Läbi aastate populaarsust kasvatanud tudengite teaduskonverents Talveakadeemia keskendus sel aastal tootmisele ja tarbimisele. Üritus toimus 29.02-02.03 Pärnumaal, Lepaninal. Kanti ette parimad tudengite teadustööd, oli põnevaid esinejaid nii Eestist kui välismaalt ning praktilisi grupitöid erinevatel teemadel: näiteks olelusringi mõtteviis, mahehoidiste turustamine, savimaja ehitamine jne.

Syndicate content