Juuli 2008

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Ökoriiulid jõuavad küladesse

Sel suvel on Võrumaale tekkinud vähemalt kaks kohta, kust saab osta ökotooteid. Esmalt avas mahetalunik Kaja Kesküla talupoe oma Rõuge kandis asuvas Alt-Lauri talus. Riiulitel on kohalike mahetootjate toiduained, näiteks Taarapõllu talu marjajahud, Esite talu tangained, mahemesi, ürdid jm. Kodupuhastus- ja kehahooldusvahendid on peamiselt välismaised, vaid käsitööna valminud seep pärines Metsamoori talust.

Kuidas arvestatakse kohalike elanikega?

Eesti Energia rajab Irusse ligi miljardi krooni eest elektrisüsteemi töö- ja varustuskindluse tagamiseks kiirkäivitusega reservjaama.

Kui tuulikud seisavad...

Sõida rattaga!

Jalgrattaga on ju tore sõita, aga ... Palju inimesed arvad nii, kuid leiavad siiski palju "agasid", mille tõttu nad siiski rattasadulasse ei hüppa ja tänavale autode vahele manööverdama ei lähe. Grupp aktiviste on moodustanud liikumise, mille eesmärgiks on propageerida rattaga sõitmist. Praegu ollakse alles ideede kogumise faasis. 10. juulil saadi kokku ja aeti juttu Harju tänava pargipinkidel. Millest räägiti?

Ralf Siig: Kuidas jääda enda vastu ausaks ja muuta maailma

Roheline eluviis muutub vajalikuks siis, kui kaob usk selle võimalikkusesse. Eestis on see aeg kätte jõudnud praegu, mujal maailmas nii poolteist inimpõlve varem. Üllatuslikul selgus, et oleme siiski osa globaalsest ökosüsteemist ja et „maarahvas” polegi nii maasõbralik. Euroopast rääkides on Saksamaa rohelised ehk Die Grünen üks poliitiliselt edukamaid rohelise ja progressiivsete vaadete eest seisvaid parteisid maailmas. Aga mida tähendab „poliitiline edu"?

UUDISED: Toimus Võrumaa põllumeeste päev

Viiendat korda toimunud Võrumaa põllumeeste päeva juhtmõtteks oli ühendada vanad oskused ja teadmised kaasaegsete tehnoloogiliste võimalustega.

Traditsiooniliselt olid ka tänavu Navil kavas künnivõistlus, sai näha põllumajandustehnikat ja osta talutooteid. Nagu ikka, toimus ka maapoliitikute kõnekoda. Osalejate seas jäid silma põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ning põllumeeste eestkõnelejad Jaan Sõrra ja Kaul Nurm. Rakkes olid ka suvepuhkust pidavad riigikogulased: Kalvi Kõva oli kogu päeva juht ning Ester Tuiksoo parima maatoidu žürii esimees.

Toetame elurikkust

Rohelise olemise lähtekohaks on elurikkus meie ümber, selle alalhoidmine ja suurendamine. See on meie põhimõtteliseks platvormiks igasugustel valimistel. Lühike vastus küsimusele, miks te olete rohelised ja mille eest te seisate on: elurikkuse eest.

Intervjuu Toomas Trapidoga (roheliselt muutuvas maailmas)

Kui me Toomas Trapido kulunudilmelise ja mitmekorruselise Pelgulinna kortermaja juurde jõudsime, juhatas ta meid kõigepealt aeda. Linnakorteri elanikul pole sugugi võimatu endale peenramaad soetada! Murulapil olid kasvamas tomat, kapsas, kartul, maitserohelist ja sekka värvilisi lilligi. Kõrgele katusekorterisse jõudes tervitas meid helge ja rõõmsatujuline kaasa Nele, kes kohe meie eest hoolitsema asus ja imehead maasika-keefirikokteili tegi, enne kui jutuajamisega alustasime.

Toomas, kuidas sinust roheline sai? Mil moel oled selle teema keskele sattunud?

Vabandame

Ponnistasime, mis oskasime, aga juunikuise numbriga on Kortslehel raha lõplikult otsa saanud. Praeguse seisuga on lehetegemise kulud 13 krooni eksemplari kohta, üks number umbes 3500 krooni — kui me ise tasuta küljendame ja keelendame. Enamikule numbreist oleme suuremal või vähemal määral peale maksnud, aga ega see niimoodi lõputult kesta saa. Oleme omadega sealmaal, kus järgmist numbrit välja anda tuleb kallim kui tellijatele raha tagasi maksta. Oodake peatset pangaülekannet. Tõsisem mure on, et ka entusiasm kipub kaduma. Kaua sa, hing, ikka jaksad.

Syndicate content