Jaanuar 2008

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Erakond on üheaastane

Milleks meile erakond? Kas parlamentaarseteks mängudeks? Kuidas määratleda oma erilisus, mille poolest oleme teistest erakondadest paremad ning kas see on sama, mida tunnetame ühisosana? Vestlusringi kutsus kokku ja kirjutas üles Tiiu Arro.

Vestlusringis osalesid: Jüri Ginter, Peeter Jalakas, Alex Lotman, Andres Siplane ja Toomas Trapido.

Erakonna liikmed seaduste tegemises kaasa lööma

Tanel Tammeti otsedemokraatlik eelnõu nr 9 "Riigikogu seaduseelnõude lõpphääletustel seisukoha võtmiseks sisehääletuste korraldamisest" pälvis erakonnaliikmete ülekaaluka toetuse. Poolt hääletas 88 rohelist, vastu 22, 5 sedelit tunnistas valimiskogu kehtetuks. Hääletusel osalenute arv on hämmastavalt suur, avaldas ju oma arvamuse kaugelt üle saja rohelise. Eelnõule osaks saanud suur toetus näitab liikmete huvi seadusloomes aktiivselt kaasa lüüa. Loodetavasti loob erakond nüüd ka selleks vajalikud tehnilised võimalused.

Tallinna piirkonna sünnivalud

Erakonna piirkondlike üksuste loomine on täies hoos, järg jõudis ka pealinnani. Tallinnas kooskäivad liikmed otsustasid moodustada Tallinna piirkonna, mida juhatus siiski ei kinnitanud. Piirkonna loomine on toonud kaasa arusaamatusi ja eriarvamusi Tallinna liikmete ja juhatuse enamuse vahel.

Suhteid erakonnas korraldab Rull & Rumm

Alates 2008. aasta algusest korraldab EER sisesuhtlust ja mainekujundust suhtekorraldusfirma Rull & Rumm. Erakonna juhatus otsustas alustada suhtekorraldajaga pikaajalist koostööd, mis kestab kuni 2009. aasta kohalike valimisteni.

Tere tulemast, uus, 2008. aasta!

Sinu tulemist valgustas ilutulestik linnakumas, küünlahelk koduakendel, šampanjaklaasi sära omaste ja sõprade seltsis.

Mida me tahame, et meist teataks?

Meie kümnete tuhandete (ka potentsiaalsete), valijate peades on kümneid tuhandeid pildikesi, mida kõike peaks roheline erakond muutma. Kuna neil suurt kogemust meie tehtust pole, siis ei tohiks see meid üllatada. Muidugi on ka erakonna sees juba vähemalt 1500 eri versiooni, mida ette peaks võtma. Peame omakeskis ühise tuleviku läbi rääkima. Omavaheline suhtlus on noore organisatsiooni kujunemiseks hädavajalik.

EERi Rohelisest Hartast, vastutustundest ja mainest

EERi Roheline Harta on EERi liikmete omavaheline kokkulepe, kuidas koos toimida eetiliselt, tõhusalt, abivalmilt, erakonna programmi elluviimist toetavalt.

Kortslehele tehtud annetustest

Aitäh Sulle, sinu annetused aitavad Kortslehel ilmuda! Meil on endiselt plaanis saata kõigile neile erakonna liikmetele, kes meiliaadressi pole teada andnud, leht paberil koju, listide tellijatele listi ja ülejäänud meiliomanikele teade lehe ilmumisest meilina. Loodetavasti aitate meil seda ka edaspidi teha! Teie annetusi kasutamegi just meiliaadressita liikmeteni jõudmiseks - lehe paljundamiseks ja postikuludeks.

Inimasustusega kokku kasvanut tuleb hoida

Gilleke Kopamees arvab, et lisaks liigilise mitmekesisuse säilitamisele tuleks kaitsta põliseid taimesorte ja loomatõuge.

Pakendiseaduse pääsuke

Nüüd see siis juhtus – roheliste poolt esitatud eelnõu kiideti Riigikogus heaks ning on jõustunud. Jutt käib pakendiseaduse parandusest, mis tõstis pakendijäätmete taaskasutusmäära 50 protsendilt 60 protsendile.

Syndicate content