Aprill 2008

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Mikk Sarv: oma häälest loobumisega teeme liiga teistele?

EER juhatuse liige Mikk Sarv peab erakonna arengu jaoks olulisimaks, et inimesed ei loobuks kaasalöömise võimalusest.

Rohelised väljaspoolt

Ajakirjanik Veiko Märka jagab mõtteid rohelise maailmavaate, roheliste parteide ja ökoeluviisi kohta.

Muudatused Riigikogus

Ajakirjandus on viimasel ajal kõvasti Riigikogu kallal. Lõputust nurinast palkade suuruse üle jõuti Riigikogu töö sisulise analüüsini. Kes teeb, mida teeb, kui palju teeb.

Hea tahte leping

Tänavune üldkogu toimub juuni keskel, täpselt aasta hiljem meie eelmisest kogunemist Saaremaal, Leisis. Leisi järelkajad ja mälestused volitustepakkidest mõne erakonnaliikme käes pole tänaseni ununenud. 28. märtsil kirjutas erakonna eeskõneleja Mikk Sarv: Algatan arutelu selle üle, et võtta vastu hea tahte avaldusena lepe üldkoosolekul häälte volitamisest loobumiseks või selle tegemiseks piiratud arvul.

Tuumajaamade "põlvkonnad"

Juba ligi aasta aega on Eesti ajakirjandus tuumaenergeetikast tulvil. Põhiline vastuolu roheliste ja energeetikute seisukohtade vahel ei seisne siiski mitte küsimuses, kas tuumajaam kui niisugune on hea või paha. Eelkõige vaieldakse eri elektrijaamade tasakaalu ning selle üle, millise põlvkonna tuumajaam on üldse vastuvõetav.

Millist erakonda me soovime?

Eestis on seni olnud tavaks, et grupp aktiviste paneb kokku erakonna ning erakonna liikmetel on õigus maksta liikmemaksu (kui see on kehtestatud), osaleda erakonna kampaaniates ning erakonna ühisüritustel. Erakonna programm ja poliitika on üksikute väljavalitute otsustada. Programmi ja poliitika kujundamise üheks aluseks on avaliku arvamuse küsitluse tulemused. Kui reiting tõuseb, on õige poliitika, kui reiting langeb, siis tuleb midagi muuta või juhtkonda vahetada.

Millist programmi me vajame?

Augustis 2007 toimus Põlvamaal Rosmas avatud ruum, kuhu kogunenud erakonnaliikmed arutasid muuseas ka seda, mis suunas peaks arenema erakonna programm ja millised laiemad sihid peaksime omale tulevikuks seadma.

Tähelepanekuid Eesti sotsiaalteaduste aastakonverentsilt

Eelmise aasta novembris toimunud Eesti sotsiaalteaduste aastakonverentsil tõstatas Ivar Raig küsimuse Eesti majanduspoliitika olemusest ning viitas asjaolule, et teiste riikide põhiseaduses on riigi majanduspoliitika sõnastatud, Eestis aga mitte.

Piirkondlike üksuste tulevik

22. märtsil toimus Konstatin Pätsi vabaõhukoolis EER sisearengu temaatikale pühendatud avatud ruum, kus tõstatasime ühe teemana teiste seas piirkondlike üksuste rolli erakonnas. Teemade hääletusel sai arutelu enim toetushääli, mis näitas selle olulisust osalenud erakonna liikmete jaoks.

Rohelised kogukondade ja vabaühenduste vahendajate ja eestkõnelejatena

22. märtsil 2008 toimus Tallinna Vabaõhukoolis 43 osalejaga avatud ruumi vormis arutelu Erakonna Eestimaa Rohelised sisearengu teemadel. Üheks mitut puhku jutuks tulnud teemadest oli meie tegevus kohtadel, side kogukondadega ja 2009.a. omavalitsuste valimised.

Syndicate content