Astu välja vihmametsade kaitseks!

  • warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.
  • warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Rahvusvaheline kodanikuühiskonna organisatsioon Avaaz kutsub inimesi liituma petitsiooniga Amasoonia vihmametsade kaitseks. 2007. aastal asutatud Avaaz ühendab enam kui kolme miljonit aktiivset liiget kõigis
maailma maades, korraldades ülemaailmseid kampaaniaid inimõiguste ja keskkonna kaitseks ning religioossete konfliktide vastu.

Kortsleht otsustas Avaazi üleskutse avaldada.

Head sõbrad,

Peruu valitsus on alustanud relvastatud võitlust põlisrahvaste gruppidega, kes protestivad kaevandus- nafta-, ja metsafirmade laastamistöö vastu Amasoonia vihmametsades. Mets on ülemaailmne varaait – seepärast toetame protestijaid ja allkirjastame avalduse president Garciale, mis kutsub üles lõpetama vägivald ja säästma Peruu vihmametsad.

Peruu valitsus on surunud läbi rea õigusakte, mis võivad viia Amazonase vihmametsade kiire hävitamiseni röövfirmade ja suurfarmide poolt.

Põlisrahvad on kaks kuud korraldanud rahumeelseid meeleavaldusi, kus nõutakse õigust seadusloomes kaasa lüüa. Avaldatakse vastuseisu seadustele, mis aitavad kaasa Amasoonia ökoloogia ja rahvaste laastamisele ning on katastroofilised ülemaailmse kliima seisukohalt.
Eelmisel nädalavahetusel president Garcia vastas, saates piirkonda eriväed eesmärgiga lõpetada protestiaktsioonid vägivaldselt ja nimetas meeleavaldajaid terroristideks.

Põlisrahvaste rühmad on eesliinil võitluses Maa eest – seisame nende kõrval ja kutsume üles president Alan Garciat (kes nagu teada, kardab oma rahvusvahelise maine pärast), viivitamatult lõpetama vägivald ja avama dialoog.
Allolevale lingile klõpsates saad anda allkirja vägivalda lõpetama kutsuvale avaldusele, mille üks prominentne ja kõrgelthinnatud Lõuna-Ameerika poliitik Avaazi nimel Peruu valitsusele edastab.

http://www.avaaz.org/en/peru_stop_violence

Võitlustandriks on rohkem kui 70 protsenti Peruu Amasooniast. Tohutud nafta- ja gaasitööstuse ettevõtted, nagu Inglise-Prantsuse Perenco ja Põhja-Ameerika ConocoPhillips ja Talisman Energy, on juba teinud miljardiinvesteeringuid sellesse piirkonda. Need röövfirmad ei ole varem toonud kusagil kasu kohalikele inimestele ega hoidnud keskkonda arengumaades - mistõttu põlisrahvaste rühmad on palunud rahvusvaheliselt tunnustatud õigust pidada läbirääkimisi uute seaduste üle.

Aastakümneid on maailm ja põlisrahvad pidanud kõrvalt jälgima, kuidas rahvusvahelised suurfirmad rüüstavad põlismetsi, mis on paljudele koduks ja varaait meile kõigile (mõned kliimateadlased nimetavad Amasooniat "planeedi kopsudeks" – põlismetsad tõmbavad endasse globaalset soojenemist põhjustavaid süsihappegaase ja toodavad hapnikku).

Protestid Peruus on seni suurimad ja kõige meeleheitlikumad - me ei saa lubada nende läbikukkumist. Kirjuta avaldusele alla ja julgusta ka oma sõpru ja peret meiega ühinema, et saaksime üheskoos tuua õiglust
Peruu põlisrahvastele ja hoida ära kõigi osapoolte edasine vägivald.

Solidaarselt,
Luis, Paula, Alice, Ricken, Graziela, Ben, Brett, Iain, Pascal, Raj, Taren ja terve Avaazi tiim.

Lugupeetud toimetus! Kas te

Lugupeetud toimetus!

Kas te võiksite esitada hagi Eesti Energiale kahesaja miljardi krooni ulatuses seoses põlevkivi raiskamisega Eesti rahvusele tekitatud materiaalse kahju eest ?

Millal antakse kohtu alla kõik Kapo ja Eesti Politsei ametnikud,ning Eesti Energia juhtkond?
Nemad on ju kõikse suuremad kurjategijad siin riigis sest nemad sooritavad kõikse suuremat kuritegu meie rahvuse vastu-nad raiskavad meie rahvuslikku ühist vara-PÕLEVKIVI…Kapo ametnikud ja Eesti politsei ametnikud oma tegvusetuse tõttu on osalised selles kuriteos…
Ma nõuan,et antaks kohtu alla Eesti Kaitsepolitsei organisatsioon,Eesti Politsei organisatsioon ja Eesti Energia juhtkond põlevkivi raiskamise eest,ning nad on kohustatud hüvitama Eesti rahvale tekitatud kahju kakssada miljardit krooni.

EE raiskab aastas 10 miljardit krooni…selle raha eest saaks ehitada TASUTA MUNITSIPAALMAJU…
JAGADA ELANIKELE TASUTA MUNITSIPAAL TUULEGENERAATOREID,
TASUTA PÄIKESEPANEELE JPMS.

Milline erakond raiskab meie põlevkivi,meie rahvuslikku maavara?
Strandbergi sõnul Eesti Energia raiskab aastas põlevkivi 10 miljardi krooni väärtuses…EE väidetav kasum on vaid üks miljard…
Sellist raiskamist me ei või lubada,nõuan kohut Kaitsepolitseile ja Eesti Energia juhtkonnale…
Me vast ei jõua ära oodata seda kohut ja sestap
meil on mõtekam minna üle taastuvenergia kasutusele sest siis saab tasuta elektri,tekst ühest veebist taastuvenergia tehnika kohta:
On juhuseid, kus tasuvusperiood on 0 päeva ja juhuseid kus tasuvusarvutuse tulemus on 20 aastat. Reeglina on tasuvusaeg praeguste hindade jures 5-10 aastat. See ei ole pikk aeg. Tuulegeneraatorite/päikesepaneelide puhul tuleb arvestada, et peale tasuvusperioodi lõppu on elekter nö. Tasuta. Ja mis peamine seadmed kuuluvad kliendile ning lisamakse kohustused
puuduvad. Soojuspumpade tasuvusaeg jääb 3-8 aasta piiridesse.

Kommentaar Äripäeva kommentaariumist:
vaatleja 06.10.09 09:41
Kas Te tõesti arvate, et elektrienergial on kuhugi veel tõusta? See oleks üpris imelik …. sest energia hinnale paneb piirid tavatarbija. Nimelt minnakse alternatiivide kasutamise peale … päikeseenergia koos mõne kW-te tuulegeneraatorite peale … nende vallas on areng kiire ja seadmed on juba kättesaadavad igale internetikasutajale eriti soodsalt. Hetkel tasuvusaeg on langenud 5-7-le aastale ja normaalsed seadmed peavad vastu 20-25 aastat ehk 20 aastat tasuta energiat. Tasuvusaeg aastast aastasse aina lüheneb ja tulevik on selle päralt, kes hakkab pakkuma majapidamisele täit lahendust … mida varem seda parem, sest vastasel korral minnakse internetti ja ostetakse otse tootjalt. Ideaalis ei ole majapidamisele vaja salvestusjaama, kui ta saaks müüa oma üleliigse energia EE-le ning pimedal ajal teha tasaarvelduse. Ma usun, et sellisel juhul langeb tasuvusaeg 2-3le aastale majapidamise kohta. Tulevik on inimeste kätes …

Arvutagem siis millal hakkab jooksma TASUTA ELEKTER !?!

ELEKTRITUULIK MAKSAB END TAGASI

Kasu elektrituulikust on näha juba järgmises elektriarves! Elektrituuliku tasuvusaeg sõltub tuulte tingimustest, toodetud elektrienergia kogusest ja elektrienergia lõpphinnast.

5 kW:ne elektrituulik peaks tuulte tingimustest olenevalt tootma 10 000 kuni 20 000 kWh elektrienergiat aastas. Aastane energia tarve normaalselt soojustatud tänapäeva väikeelamu kütmisel on u. 120 kWh/m2 ehk näiteks 100 m2 majal umbes 12 000 kWh aastas. Valgustusele ja majapidamismasinatele kulub seejuures ca 5000…6000 kWh aastas

Narvas elektrijaamades raisatakse aastas 10 miljardi väärtuses põlevkivi….
Milline erakond on vastutav nende 10-te miljardite raiskamises?
TASUTA ELEKTER ANNAB SULLE VABADUSE…
TASUTA ELEKTER VABASTAB SIND…
elektritsaabtasuta.blogspot.com

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.