UUDISED: Toimus Võrumaa põllumeeste päev

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Viiendat korda toimunud Võrumaa põllumeeste päeva juhtmõtteks oli ühendada vanad oskused ja teadmised kaasaegsete tehnoloogiliste võimalustega.

Traditsiooniliselt olid ka tänavu Navil kavas künnivõistlus, sai näha põllumajandustehnikat ja osta talutooteid. Nagu ikka, toimus ka maapoliitikute kõnekoda. Osalejate seas jäid silma põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ning põllumeeste eestkõnelejad Jaan Sõrra ja Kaul Nurm. Rakkes olid ka suvepuhkust pidavad riigikogulased: Kalvi Kõva oli kogu päeva juht ning Ester Tuiksoo parima maatoidu žürii esimees.

Meiegi osalesime Urvaste Külade Seltsi kolmeliikmelise esindusega parima maatoidu konkursil. Seekord võidukalt. Pakkusime toidukomplekti talu- ja külaseltside arvestuses. Siia kuulus vabariigi juubeliaasta kohaselt rukkililledega ehitud heeringatort ning taluleib koos ürdivõiga neile, kes heeringat ei armasta. Joogiks oli mee-rabarbri mõdu ja magustoiduks munakook pähkli-, halvaa- ja leivapuruse kattega. See oli siis esikoht talu- ja külaseltside komplektse väljapaneku kategoorias.

Üksikvõistleja komplektse väljapaneku auhind läks jagamisele Rieka Hõrna ja Tamme puhkemaja vahel. Riekal oli suur valik stiilselt serveeritud seto toite ning udmurdi köögist kohandatud toite. Näiteks oli laual pruusapiirak (metsiku pirni pirukas) ja tatihämmätüs (võitatika soust). Toiduesitluse juurde käisid setodel ka asjakohased laulud. Tamme puhkemaja pakkus hernetampi suitsulihaga ning kõrvale seenekastet ja seene-kurgi salatit. Magustoiduks kohupiimavaht röstitud rukkileivaga.

Parimaks üksivõistleja üksiktoiduks hinnati Tuti talu puhta maitsega kollane nisusai ja odrajahukarask. Kui külaseltside menüü on harilikult kamba peale kombineeritud, siis üksiküritajate väljapanek peegeldab enamasti (turismi-)talu suunitlust. Tuti talu üks tegevusala on just teraviljakasvatus, Nopri talumeierei oli hindamisele toonud oma tsäärpiima (ternespiima) koogi, Jõeniidu turismitalu Haanjast kasutab toitudes enamasti kitsepiima või –liha, Tamme puhkemaja perenaine on aga innukas seenelkäija.

Mõistagi hinnati lisaks toitude maitsele ja lõhnale serveeringut, esitluskunsti, tooraine päritolu ja traditsioone. Žürii liige Merike Kapp ütles, et väga tore oli näha laudadel linasest kangast laudlinu, neist mitu olid vanaemade-aegsete tikanditega. Samuti kiitis ta mitmel laual olnud suitsuliha, mille maitse oli ühtlaselt hea.

AIRI HALLIK

http://www.nopri.ee/
http://www.visitvoru.ee/?id=247
http://www.tamme.ee/

Foto NAGI's: pilt 353

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.