Ökotooted

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Ökoriiulid jõuavad küladesse

Sel suvel on Võrumaale tekkinud vähemalt kaks kohta, kust saab osta ökotooteid. Esmalt avas mahetalunik Kaja Kesküla talupoe oma Rõuge kandis asuvas Alt-Lauri talus. Riiulitel on kohalike mahetootjate toiduained, näiteks Taarapõllu talu marjajahud, Esite talu tangained, mahemesi, ürdid jm. Kodupuhastus- ja kehahooldusvahendid on peamiselt välismaised, vaid käsitööna valminud seep pärines Metsamoori talust.

UUDISED: Toimus Võrumaa põllumeeste päev

Viiendat korda toimunud Võrumaa põllumeeste päeva juhtmõtteks oli ühendada vanad oskused ja teadmised kaasaegsete tehnoloogiliste võimalustega.

Traditsiooniliselt olid ka tänavu Navil kavas künnivõistlus, sai näha põllumajandustehnikat ja osta talutooteid. Nagu ikka, toimus ka maapoliitikute kõnekoda. Osalejate seas jäid silma põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ning põllumeeste eestkõnelejad Jaan Sõrra ja Kaul Nurm. Rakkes olid ka suvepuhkust pidavad riigikogulased: Kalvi Kõva oli kogu päeva juht ning Ester Tuiksoo parima maatoidu žürii esimees.

Lühiuudised

Kuidas läheb Riigimetsa Majandamise Keskusel? Kust saab infot keskkonnasäästlike eluviiside ja mahetoidu kohta? Kui edukad olid inglismaa rohelised valimistel?

Syndicate content