Teadus

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Tähelepanekuid Eesti sotsiaalteaduste aastakonverentsilt

Eelmise aasta novembris toimunud Eesti sotsiaalteaduste aastakonverentsil tõstatas Ivar Raig küsimuse Eesti majanduspoliitika olemusest ning viitas asjaolule, et teiste riikide põhiseaduses on riigi majanduspoliitika sõnastatud, Eestis aga mitte.

Darwin igaühele

Loodusteaduste isa Charles Darwini tervikarhiiv on nüüdsest igaühele kättesaadav netiaadressil http://darwin-online.org.uk/ Cambridge'is väljatöötatud Darwini võrguprojekti tulemusena on hiirekliki kaugusel 90.000 lehekülge käsikirju, märkmeid, fotosid ja teisi töid. Suurimat huvi pakub Darwini evolutsiooniteooria esimene variant aastast 1842.

Meie geneetiliselt muundatud toidulaud

Nastja Pertsjonok ja Henri Laupmaa on GMO-vaba Eesti asja ajanud üle viie aasta. Airi Hallik küsis neilt, kui GMO-vabad me siis ikkagi oleme.

Talveakadeemia 2008

Läbi aastate populaarsust kasvatanud tudengite teaduskonverents Talveakadeemia keskendus sel aastal tootmisele ja tarbimisele. Üritus toimus 29.02-02.03 Pärnumaal, Lepaninal. Kanti ette parimad tudengite teadustööd, oli põnevaid esinejaid nii Eestist kui välismaalt ning praktilisi grupitöid erinevatel teemadel: näiteks olelusringi mõtteviis, mahehoidiste turustamine, savimaja ehitamine jne.

Syndicate content