Toit

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

UUDISED: Toimus Võrumaa põllumeeste päev

Viiendat korda toimunud Võrumaa põllumeeste päeva juhtmõtteks oli ühendada vanad oskused ja teadmised kaasaegsete tehnoloogiliste võimalustega.

Traditsiooniliselt olid ka tänavu Navil kavas künnivõistlus, sai näha põllumajandustehnikat ja osta talutooteid. Nagu ikka, toimus ka maapoliitikute kõnekoda. Osalejate seas jäid silma põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ning põllumeeste eestkõnelejad Jaan Sõrra ja Kaul Nurm. Rakkes olid ka suvepuhkust pidavad riigikogulased: Kalvi Kõva oli kogu päeva juht ning Ester Tuiksoo parima maatoidu žürii esimees.

Maailma rohelised: muret teeb juurdepääs veele ja toidu hinna tõus

Mai esimestel päevadel toimus Brasiilias, São Paolos, roheliste II ülemaailmne kongress. Delegaate oli kokku 88 riigist, Eesti rohelisi esindasid Valdur ja Rasmus Lahtvee. Kortsleht vahendab mõnda olulist teemat, millest Brasiilias juttu tehti.

Meie geneetiliselt muundatud toidulaud

Nastja Pertsjonok ja Henri Laupmaa on GMO-vaba Eesti asja ajanud üle viie aasta. Airi Hallik küsis neilt, kui GMO-vabad me siis ikkagi oleme.

Syndicate content