Intervjuu

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Ökoloogilisest juhtimisest Pärnus

Reedel 31. oktoobril algusega kell 14.00 toimub Pärnus seminar kohaliku omavalitsuse ökoloogilisest juhtimisest. Ettekande peab Jonas Büchel
teemal "Sustainable management of local communities". Ettekanne toimub inglise keeles, millele järgneb diskussioon. Vajadusel tagatakse tõlge.

Sõida rattaga!

Jalgrattaga on ju tore sõita, aga ... Palju inimesed arvad nii, kuid leiavad siiski palju "agasid", mille tõttu nad siiski rattasadulasse ei hüppa ja tänavale autode vahele manööverdama ei lähe. Grupp aktiviste on moodustanud liikumise, mille eesmärgiks on propageerida rattaga sõitmist. Praegu ollakse alles ideede kogumise faasis. 10. juulil saadi kokku ja aeti juttu Harju tänava pargipinkidel. Millest räägiti?

Intervjuu Toomas Trapidoga (roheliselt muutuvas maailmas)

Kui me Toomas Trapido kulunudilmelise ja mitmekorruselise Pelgulinna kortermaja juurde jõudsime, juhatas ta meid kõigepealt aeda. Linnakorteri elanikul pole sugugi võimatu endale peenramaad soetada! Murulapil olid kasvamas tomat, kapsas, kartul, maitserohelist ja sekka värvilisi lilligi. Kõrgele katusekorterisse jõudes tervitas meid helge ja rõõmsatujuline kaasa Nele, kes kohe meie eest hoolitsema asus ja imehead maasika-keefirikokteili tegi, enne kui jutuajamisega alustasime.

Toomas, kuidas sinust roheline sai? Mil moel oled selle teema keskele sattunud?

Mõtleb poliitiliselt teisiti

Peeter Jalakas
Roheline teatrimees Peeter Jalakas kandideerib taas erakonna juhatusse. Kortslehe lugejate küsimusi vahendas Airi Hallik.

Mis sind roheliste sekka tõi?

Ei oska öelda, juhus vast. Üks asi viis teiseni. Olin erakonna loomise suhtes pikalt skeptiline, ent eelmiste valimiste ajaks oli selge, et keskkonna- ja energiateemad on võimalik tõsta ühiskonna tähelepanu keskmesse ainult uue erakonna abil.

Ott Köstner: roheline kogu eluks

Üht volikogu idee autoreist ja otsedemokraatia põhitoetajaist, EERi juhatuse liiget Ott Köstnerit intervjueeris Juta Luts.

Mikk Sarv: oma häälest loobumisega teeme liiga teistele?

EER juhatuse liige Mikk Sarv peab erakonna arengu jaoks olulisimaks, et inimesed ei loobuks kaasalöömise võimalusest.

Sel kevadel saab Eesti puhtaks

prygi

Teeme Ära 2008 3. mail on kohe ukse taga. Eestimaa prügist vabastamise projekti meediatoimkonna liige Meelis Trepp oli nõus Kortslehele hetkeolukorda kirjeldama.

Kuidas sai projekt alguse?
MT: See oli 2007. aasta sügisel kui Toomas Trapido ja Rainer Nõlvak koos prügiprobleemi lahates leidsid, et midagi on tarvis ära teha. Väärikas aade leiab kiiresti järgijaid – projekti idee ja mastaapsus olid argumendid, miks koheselt liitusid algatustoimkonnaga Skype‘i peaarhitekt Ahti Heinla ja paljud teised oma ala tõelised professionaalid.

Metskonnad koondatakse siiski

Lotman
RMK reformist, maaelu komisjonist ja eurovalimistest jutustab Alex Lotman.

Avalikustasite just täna meediasündmusena EERi tuumapöördumise. Mis edasi?
Edasi käivitame meediakampaania tuumaenergeetika praeguste plaanide ohtlikkuse ja mõttetuse selgitamiseks, samuti taastuvenergia ja energiasäästmise toetuseks.

Pakendilaviin käib üle jõu

2008.a. alguses jõustunud uued nõuded jäätmete sorteerimisel on paljudes segadust tekitanud. Kortslehe küsimustele sel teemal vastasid Eesti Pakendiringluse teenindusjuht ja erakonna liige Andres Siplane ning keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek.

Syndicate content