Arvamus

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Erakond kui kogukond

Erakond Eestimaa Roheliste kogukonna eestkõneleja Mikk Sarv kirjutab arenguvõimalustest 21. novembri Rapla üldkogu eel.

Terje Põvvat: Kuidas „neist“ saaks „meie“?

Juba pikemat aega on meie erakonnas saanud põhjendamatult palju tähelepanu inimeste nõrgad küljed. Samas me räägime, et meil ei ole aega tegeleda oluliste asjadega. Tavaks on saanud, et informatsiooni pigem varjatakse.

Vambola Bakhoff: Teadusest ja rahvusest

Kuna juttu tuleb rahvuse säilimisest ja rahvuskultuurist, siis selguse mõttes avaldan omapoolsed arusaamad eelmainitud valdkondades, et oleks üheselt arusaadav, mida mina nende mõistete all mõistan.

Kuidas arvestatakse kohalike elanikega?

Eesti Energia rajab Irusse ligi miljardi krooni eest elektrisüsteemi töö- ja varustuskindluse tagamiseks kiirkäivitusega reservjaama.

Kui tuulikud seisavad...

Ralf Siig: Kuidas jääda enda vastu ausaks ja muuta maailma

Roheline eluviis muutub vajalikuks siis, kui kaob usk selle võimalikkusesse. Eestis on see aeg kätte jõudnud praegu, mujal maailmas nii poolteist inimpõlve varem. Üllatuslikul selgus, et oleme siiski osa globaalsest ökosüsteemist ja et „maarahvas” polegi nii maasõbralik. Euroopast rääkides on Saksamaa rohelised ehk Die Grünen üks poliitiliselt edukamaid rohelise ja progressiivsete vaadete eest seisvaid parteisid maailmas. Aga mida tähendab „poliitiline edu"?

Toetame elurikkust

Rohelise olemise lähtekohaks on elurikkus meie ümber, selle alalhoidmine ja suurendamine. See on meie põhimõtteliseks platvormiks igasugustel valimistel. Lühike vastus küsimusele, miks te olete rohelised ja mille eest te seisate on: elurikkuse eest.

Indrek Haas: Kas hundist saab taimetoitlane?

Olen kindel, et roheliste erakonnas leidub palju toredaid inimesi, kes siiralt soovivad tegelikult ka midagi head ära teha. Ka erakonna põhikirjast võib leida hulgaliselt mulle sümpaatseid punkte – otsedemokraatia ja kodanikuühiskonna edendamine ning kohalike inimeste kaasamine otsustamisprotsessi, rahvaalgatuse ideed, selge tuumaenergia vastasus ja loomulikult keskkonnakaitsele tähelepanu juhtimine.

Rohelised väljaspoolt

Ajakirjanik Veiko Märka jagab mõtteid rohelise maailmavaate, roheliste parteide ja ökoeluviisi kohta.

Mida säästavad säästupirnid?

Tanel Raja kirjutas Kortslehele säästupirnide mõttekusest.

Syndicate content