Seadusandlus

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Rohelised Riigikogus: kiire päev

Täna on rohelised Riigikogus erakordselt aktiivselt tegutsemas.

Kaevandaja tahab kopa maasse lüüa, riik kiidab takka

Märtsikuised kohtulood ning omavalitsuste käitumine ei anna just palju lootust, et kodanikud lähemal ajal kodukandi looduse küsimustes kaasa rääkida saavad.

Erakonna liikmed seaduste tegemises kaasa lööma

Tanel Tammeti otsedemokraatlik eelnõu nr 9 "Riigikogu seaduseelnõude lõpphääletustel seisukoha võtmiseks sisehääletuste korraldamisest" pälvis erakonnaliikmete ülekaaluka toetuse. Poolt hääletas 88 rohelist, vastu 22, 5 sedelit tunnistas valimiskogu kehtetuks. Hääletusel osalenute arv on hämmastavalt suur, avaldas ju oma arvamuse kaugelt üle saja rohelise. Eelnõule osaks saanud suur toetus näitab liikmete huvi seadusloomes aktiivselt kaasa lüüa. Loodetavasti loob erakond nüüd ka selleks vajalikud tehnilised võimalused.

Pakendiseaduse pääsuke

Nüüd see siis juhtus – roheliste poolt esitatud eelnõu kiideti Riigikogus heaks ning on jõustunud. Jutt käib pakendiseaduse parandusest, mis tõstis pakendijäätmete taaskasutusmäära 50 protsendilt 60 protsendile.

Volitamine Eesti erakondades seaduste ja erakondade põhikirjade alusel

Erakonna asutajad taotlesid erakonna liikmete aktiivset osalust erakonna tegevuses. Sellest ka põhikirja punkt, mis nõuab 10 protsendi erakonna liikmete osalemist üldkoosolekul. Erakonna teine üldkoosolek korraldati Leisis ning eelnev registreerimine näitas, et kvoorumi kokkusaamine on raske. Seoses sellega koguti erakonnakaaslastelt volitusi, et koosolek ikka toimuda saaks. Paljudes erakonnakaaslastes tekitas rahulolematust asjaolu, et mõnel erakonna liikmel oli üle kümne volituse ja nad kasutasid neid ka enda poolt hääletamisel.

Syndicate content