Tuumaenergia

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Tuumajaamade "põlvkonnad"

Juba ligi aasta aega on Eesti ajakirjandus tuumaenergeetikast tulvil. Põhiline vastuolu roheliste ja energeetikute seisukohtade vahel ei seisne siiski mitte küsimuses, kas tuumajaam kui niisugune on hea või paha. Eelkõige vaieldakse eri elektrijaamade tasakaalu ning selle üle, millise põlvkonna tuumajaam on üldse vastuvõetav.

Rohelised ütlesid tuumajaamale EI

Põlevkivielektriga samas vaimus jätkata ei saa, suuri jõgesid Eestis pole. Valitsuses räägitakse Eesti oma tuumajaama rajamise plaanidest. Rohelised seda aga ei poolda.

Eesti rohelised toetavad slovakkide tuumaprotesti

Lisaks Eestis tuumapöördumisele allkirjade kogumisele on Erakond Eestimaa Rohelised otsustanud toetada ka Slovakkia aatekaaslasi, kes võitlevad Mochovce 3 ja 4 tuumajaamade rajamise vastu. Kahele senisele surveveereaktorile lisa ehitamist alustati 1985. 1991—1998 ehitus seisis, kava järgi peaks reaktorid valmima 2012. aastaks.

Tuumaenergia kasutamine kogub toetajaid

Põhjustest, miks nii mõnigi roheline tuuma energia pooldajatega liitub, kirjutab välispoliitikahuviline Andres Laiapea.

Tuumaenergeetika ei ole lahendus

Kommentaariks Andres Laiapea loole: Pragmaatilisi rohelisi maailmapoliitikuid, neid, kes tuumajaamades näevad osalist lahendust globaalsele kliimaprobleemile, huvitab rohkem globaalne tasand.

Syndicate content