2009

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Moodsad ajad - aeg on raha [4.osa]

Inimesed kolivad äärelinna ja ostavad auto. Autoga on mugav käia suures poes sisseoste tegemas. Selleks omakorda tuleb laiendada tänavaid, ehitada juurde ristmikke. Aeg jaguneb töö-, söögi-, puhke- ja uneajaks. Selliselt on ülesehitatud ka linnad, kus me elame. Ruum jaguneb töö-, tarbimis-, meelelahutus- ja magamisruumiks.

Moodsad ajad: vihmamärjad või tolmused või porised asfaltteed [3.osa]

Moodsa inimese elu pendeldab kolme punkti vahel – kodu, töö ja kauplus. Kodud on äärelinna betoonist majades, töö klaasist büroohoones ning kauplused hoonetes, mille arhitektuurile eriti rõhku ei panda. Olulisem on logistika ja efektiivsus. Neid kolme olulist punkti ühendavad laiad asfaltjõed. Aastakümnetega on küll muutunud ehitusmaterjalide kvaliteet paremuse suunas, kuid tallinlane elab aastal 2009 samamoodi nagu aastal 1979.

[Mati Unt - Sügisball]

Mati Unt - Ilma pööninguta majad

Katkend Mati Undi raamatust "Sügisball". Avaldatud autori esindaja nõusolekul.

Moodsad ajad: kaupluste mõistusabielu parklatega [2.osa]

Me sõidame ja kõnnime iga päev linnas ringi. Mõne nähtuse puhul oleme vast kaotanud juba oma imestamisvõime. See tundub nii tavaline ja harjumuspärane. Moodsal ajal tehakse ning plaanitakse kõike ju mõistuspäraselt, ratsionaalselt. Spetsialistid otsustavad ja linnakodanikul jääb üle ainult vaikides nõustuda.

Moodsad ajad: suured kauplused vallutavad linna [1.osa]

Kortsleht uurib seda, kuidas elatakse moodsal ajal. Suured kauplused, suured autod. Suurejoonelised plaanid. Kortsleht usub et väike ja inimlähedane on hea ja armas, sellest ka imestus moodsa aja veidruste vastu. Kuid me oleme uudishimulikud, selle tõttu uurime neid lähemalt.

Kui suur on sinu seljakott?

Soomlaste poolt loodud veebiküsitlus võimaldab sul võrrelda oma tarbimisharjumusi teistega. Kui palju kasutad elektrit? Kas sõidad autoga või bussiga? Mitu kotti prügi oma ostudega tekitad?

http://en.wikipedia.org/wiki/Wuppertal_Institute
http://www.onedidit.com/pdf/Onedidit_ecobackpack.pdf

Hinda oma tarbimisharjumusi ...

http://www.onedidit.com/

Syndicate content