Sõida rattaga!

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Jalgrattaga on ju tore sõita, aga ... Palju inimesed arvad nii, kuid leiavad siiski palju "agasid", mille tõttu nad siiski rattasadulasse ei hüppa ja tänavale autode vahele manööverdama ei lähe. Grupp aktiviste on moodustanud liikumise, mille eesmärgiks on propageerida rattaga sõitmist. Praegu ollakse alles ideede kogumise faasis. 10. juulil saadi kokku ja aeti juttu Harju tänava pargipinkidel. Millest räägiti?

Mikko Fritze: Tähelepanu peaks pöörama koolidele. Sinna tuleks rajada rattaparklad. Kuna Tallinna liiklus on ohtlik, peaksid koolilastel ohutuse huvides olema silmatorkavad värvilised vestid, nokkmütsid või lipud ratastel. Lapsi peaksid toetama tugiisikud, kes aitaksid neil leida ohutu koolitee, sõidaksid nendega paar kord kaasas, veenaksid nende õpetajaid ja vanemaid samuti jalgratast kasutama.

Ahti Heinla: Tuleks luua mobiililahendus, millega saaks infot, kuidas liikuda punktist A punkti B. Näiteks saadad SMSi ja vastuseks saad järgmise info: "Vasakul 300 m kaugusel on rattaparkla, saad 10 kr eest ratta laenutada, sõita Lilleküla peatusse ja sealt rongiga Nõmmele."

Mari Jüssi: Projekti võiks jagada kolmeks. Esiteks sündmuste korraldamine. Septembris on autovaba päev, kuid ligitõmbavaid üritusi võiks toimuda igal kuul. Teiseks inimeste informeerimine. Moodustada ettevõtetes rakukesi ja jagada informatsiooni. Standardlahendused: "kuidas luua jalgrattaparklat", "kuidas korraldada korrusmajas rattaparkimine" jms. Kolmandaks kaubanduslikud teemad. Müüa odavaid rattaid, lisavarustust. Korraldada jalgrataste laenutust.

Mida sina saaksid teha? Oodatud on inimesed, kes soovivad midagi teha, organiseerida, kirjutada, pildistada või kaasa mõelda. Anna sellest üritusest teada oma sõpradele-tuttavatele ning löö ka ise võimaluse piirides kaasa! 22. septembril toimub autovaba päeva kampaania. Milliseid üritusi võiks sellel päeval korraldada? Saada ettepanekud: kortsleht@kortsleht.ee

http://en.wikipedia.org/wiki/Car_Free_Day
http://www.autovaba.ee/sisu/autovaba-paev.html

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.