Prügi

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Roheline lauluväljak

Tallinna Lauluväljak avaldas eile pressiteate, mille kohaselt asuvad nad koostöös Pakendiringlusega jäätmeid taaskasutama.
Pressiteade tsiteerib turundus-arendusjuht Margot Holtsi: "Meil on väga hea meel anda oma panus rohelise liikumise edendamiseks. Lauluväljakul toimuvate suurürituste ajal jääb paratamatult külastajate poolt maha kümnete tonnide kaupa kergesti ümbertöödeldavaid pakendeid – kuritegu oleks kogu see hulk külma närviga otse prügimäele saata”.

Tegime Ära 2008!

Nii pikk, nii pikk on rändajal... lohistada prügikotti transpordiplatsile, kuhu pääseb ligi veok, mis selle edasi lipupunkti viib.

Selleks pruugiti kõikvõimalikke transpordivahendeid. Esindatud olid eraautod järelkärudega, suured Tele2 dziibid ja isegi ATVd, millele järelkärud olid sappa sätitud!

Rein Einasto: Lagunenud kasutud tehiskivihooned säästlikult ja keskkonnasõbralikult kohapeal killustikuks!

Tallinna Tehnikakõrgkooli geoloogia ja keskkonnaõpetuse professor Rein Einasto esitab üleskutse korraldada TEEME ÄRA 2009 teemal: "Eesti kultuurmaastikud tehiskivivaremetest puhtaks!"
Üleskutse sisuks on muuta keskkonnasõbralikult killustikuks hooldamata kasutu kinnisvara: mahajäetud kolhoosi- ja sõjaväeehitised – karjalaudad, kasarmud ja lagunevad tootmishooned, samuti maaparanduse käigus põldudelt kokkulükatud kivikuhilad.

Teeme Ära 2008: ootame tegijate muljeid!

Teeme ära 2008 on nüüd läbi. Kortsleht ootab tegijate muljeid, meenutusi ja arvamusi sõnas ja pildis aadressil kortsleht@kortsleht.ee. Mõned pääsevad juba maikuu paberlehte, suurema jao avaldame aga siin, Kortslehe veebis.

Aitäh kõigile!

Veel kord prügisorteerimisest mõtlevale inimesele

Tänases tarbimisele orienteeritud ühiskonnas koormab pidevalt kasvav olmejäätmete hulk nii meie elukeskkonda kui ka rahakotti.Tallinnas tekib kodumajapidamistes ühe elaniku kohta ca 300 kg olmejäätmeid aastas. Oleme harjunud, et olmeprügi ladustatakse prügimägedele, kuid et need kunagi täituvad, siis otsitakse uusi ladustamiskohti, mis alati leiavad kellegi vastuseisu.

Osta vähem prügi!

Meedias räägitakse ainult sellest kuidas prügi sorteerida. Aga kuidas vähem prügi tekitada? Sellel teemal arutleb Katrin Lipp, küsimustele vastavad Marek Sadam ja Valdur Lahtvee.

Uut ja huvitavat

Mida uut ja huvitavat on ilmunud viimastes Kortslehe numbrites?

Katrin Lipp arutleb selle üle, mida me ostame.
http://kortsleht.ee/lipp-osta-vahem-prygi

Epp Petrone räägib prügisorteerimisest.
http://kortsleht.ee/petrone-misseeminuasion

Andres Siplane ja Peeter Eek vastavad küsimustele.
http://kortsleht.ee/siplanejaeek-intervjuu-prygi

Tanel Raja: Mida säästavada säästupirnid?
http://kortsleht.ee/tanelraja-tarbija-valikutest-lambid

Peeter Sauter: Inimkaitseala
http://kortsleht.ee/peetersauter-inimkaitseala

Pakendilaviin käib üle jõu

2008.a. alguses jõustunud uued nõuded jäätmete sorteerimisel on paljudes segadust tekitanud. Kortslehe küsimustele sel teemal vastasid Eesti Pakendiringluse teenindusjuht ja erakonna liige Andres Siplane ning keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek.

Mis saab edasi kogutud jäätmetest?

Peeter Eek, keskkonnaministeeriumi jäätmeasjatundja, nõustus kirjeldama Kortslehele, mis saab edasi meie majapidamises suure hoole ja vaevaga kokku kogutud jäätmetest.

Syndicate content