Talveakadeemia 2008

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Läbi aastate populaarsust kasvatanud tudengite teaduskonverents Talveakadeemia keskendus sel aastal tootmisele ja tarbimisele. Üritus toimus 29.02-02.03 Pärnumaal, Lepaninal. Kanti ette parimad tudengite teadustööd, oli põnevaid esinejaid nii Eestist kui välismaalt ning praktilisi grupitöid erinevatel teemadel: näiteks olelusringi mõtteviis, mahehoidiste turustamine, savimaja ehitamine jne.

Peaküsimuseks oligi, kas, kes ja kuidas peaks tarbimist reguleerima. Sel teemal arutlesid endine Kaubamaja juht Jaan Kallas, ERL juhatuse liige Peep Mardiste ning Mihkel Randrüüt majandusministeeriumist. Peep Mardiste tegi ettepaneku, et võiksime reklaami kui ebavajaliku nähtuse üldse ära keelata, samuti sai temalt asjalikke näpunäiteid, kuidas igapäevaselt mõistlikult tarbida. Jaan Kallas teenib aktsionärina kasvava tarbimise pealt tulu ning tarbimist piirama ei kipu, kuid ka tema möönis muret looduskeskkonna üle. Ühe maailma päästva ideena tõi Kallas välja, et roheliste väljakutseks võiks olla õpetada hiinlased eskimode kombel WC-paberi asemel ümmargust kivi kasutama. Majandusministeeriumi esindaja oli optimistlik, rääkides igasugustest toredatest arengukavadest ja mõtetest ning leides, et tegelikult on kõik inimeste endi kätes.

Tarbimiskultuuri uurija Margit Keller rääkis erinevatest tarbija profiilidest, kelle mõjutamiseks tuleks edastada ka erinevaid sõnumeid. Tema sõnade kohaselt tuleks inimesi kutsuda üles muutma oma käitumist mitte looduse ja homse pärast, vaid iseenda tõttu. Hea elu tuleks lihtsalt ümber defineerida, see ei pea tähendama kõrget tarbimist, vaid rohkem puhkust, vaikust, liikumist jms.

SIRLI PEHME

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.