Metskonnad koondatakse siiski

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Lotman
RMK reformist, maaelu komisjonist ja eurovalimistest jutustab Alex Lotman.

Avalikustasite just täna meediasündmusena EERi tuumapöördumise. Mis edasi?
Edasi käivitame meediakampaania tuumaenergeetika praeguste plaanide ohtlikkuse ja mõttetuse selgitamiseks, samuti taastuvenergia ja energiasäästmise toetuseks.

Kahju muidugi, et meie liikmed sellest aktsioonist alles pressiteate vahendusel teada saavad.
Kui tõesti alles praegu teada saavad, on jah kahju. Mulle tundus, et sellest on juttu olnud ka väljaspool juhatust ja fraktsiooni, aga võin eksida. Eks peasekretäri ja pressiesindaja puudumine annab tunda.

Kes on meie poliitilised toetajad tuumajaama skepsises?
Kõik need, kes teavad piisavalt tuumajaama ohtudest ja energiasäästmise ning taastuvenergia võimalustest. Seega meie toetajaskond.

Kui suur osa Sinu Toompea- ajast kulub maaelukomisjonile?
Ei oska tõesti kosta – igatahes mitte vähe. Komisjoni istungid on kaks korda nädalas, aga palju kulub selle teemaga tegelemiseks ka väljaspool koosolekuaega.

Kuivõrd on ühes komisjonis võimalik ajada koalitsiooni pealiinist veidi teistsugust poliitikat?
Maaelukomisjonis on eluterve õhkkond ja mingit mehhaanilist väljahääletamist pole vähemalt seni olnud, aga õnneks on ka nii, et pole seni vajadust olnud end valitsusliidu ametlikule poliitikale vastandada. Probleeme on põllumajandusministeeriumi ja selle allasutuste (eelkõige PRIA) konkreetsete tegevuste osas. Selles osas üritan järjekindlalt kiusata nii ministrit kui ka tema alluvaid. Tulemused on visad tulema, kuid päris tulutu see tegevus ka pole.

Kas maaelukomisjon tegeleb ka RMK kavandatavate ja otsapidi juba teostamisel olevate reformidega?
Küsitlesime sel teisipäeval maaelukomisjonis RMK peadirektorit.

Mis on Sinu seisukoht RMK struktuurimuutuste osas?
Minu ja usutavasti ka meie erakonna seisukoht on, et RMK pole ju firma, vaid eraldi seadusega moodustatud tulundusasutus.

Seega ei tohiks seda nii põhjalikult, vaid rahalistest kaalutlustest lähtuvalt reformida. Karta on siiski, et meie kriitika antud juhul palju ei mõjuta, ehk siis metskondade koondamine siiski vist kahjuks tuleb.

Avalikkus kardab enim riigimetsa hiilivat erastamist pikaajaliste metsamajandamisõigus te väljastamise näol ja liiga suuri muutusi kogukondade struktuuris…
Olen selle ohuga seoses küsitlenud nii ministrit, abiministrit kui ka RMK peadirektorit ja kõik nad väidavad taolise ohu puudumist. Teatud määral ohutunne siiski ei kao, seetõttu tuleb ka edaspidi nimetatud tähtsaid inimesi tülitada.

Selle kevade olulisimaid teemasid EERi jaoks on europarlamendi kandidaatide valimine. Kes juhatusest ja fraktsioonist on veel lubanud kandideerida?
Mingit lõplikku lubadust pole keegi andnud, aga ilmselt kõik, kellel on lootust tuua meile hääli, peaksid kandideerima.

Kuidas üldse saab kandideerida või on nimekiri juba lukus?
Põhikirjavastaseid toiminguid nimekirja lukustamiseks juhatus teinud pole, nimekiri ei saa meie põhikirja järgi (nii, nagu mina seda mõistan) minna lukku ilma erakonna sisehääletuseta.

Kuulda on, et Sa kandideerid, seepärast küsin, et mis on teema, mille eestkõnelejaks tahaksid europarlamendi valimiskampaanias olla.
Kandideerin vaid häälte kogumiseks, ise Brüsselisse minna ei kavatse. Seetõttu palun end igal juhul panna nimekirja lõppu, välistamaks valijate eksitamist. Kampaanias jääb minu kanda loomulikult maaelu: europarlamendi järgmise koosseisu jooksul toimub ju järjekordne ühise põllumajanduspoliitika reformimise etapp.

Kas Toompeal on rohkem tunda kohalike või eurovalimiste lähenemist?
Ei märka praegu veel kumbagi, aga küllap eurovalimisteks ikka juba valmistutakse: ega me nüüd niipalju teistes ikka ettenägelikumad olla ei saa. Aga kohalikud tulevad ju üsna varsti otsa, nii pole pääsu, et üks kampaania teist mõjutama hakkab.

Kas kodus Matsalus õnnestub piisavalt akusid laadida? Või oled pidanud hoopis maahobidest loobuma?
Vastus mõlemale küsimusele on ei: piisavalt kindlasti ei jõua, kuid täielikult maal käimisest ja seal jala või ratsa ringihulkumisest pole õnneks loobuda tulnud.

Intervjueeris Airi Hallik

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.