Kuulame üksteist ära

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Tänases Kortslehes ilmub mõtlemapanev materjal: kahe erakonnast lahkuda soovinu kommentaarid, miks neid selleks ajendas. Enamik sellistest asjadest avalikult ei räägi, seepärast tuleb arvestada, et nende kahe taga on tegelikult märksa enam inimesi. Mõtteainet jagub sest meile kõigile.

Vähesed lahkujaist ja kahtlejaist on pettunud kogu rohelises mõtteviisis. Kes kord sellistele teemadele tähelepanu pöörab, neist enam naljalt ei pääse. Küllap sõltub see eelkõige igaühe tundlikkusest.

Kõige enam haavab aga see, kui sa tunned end kasutuna. Suurem jagu meist ei liitu kümnete organisatsioonidega ega torma ühest parteist teise. Pigem saadakse roheliseks pika mõtlemise ja hoolika valiku tulemusel. Võtad end kokku ja otsustad, et proovid seekord midagi ära teha, midagi muuta. Ja ühel või teisel viisil avastad ajapikku, et su mõtted ja soovid ei huvitagi kedagi. Kuidas me selleni jõudsime?

On tõsi, et noor organisatsioon peab pühendama palju tähelepanu iseendale. Tähtis on saada paika kõik struktuurid ja protseduurid, mida mujal asendavad harjumused ja tavad. Ent selle varjus on oht kaotada inimlikkus.

Küllap teeb see kõigile me ettevõtmistele head, kui me üksteist rohkem kuulame ja teineteise arvamust küsime. Juhatus, valitud kogud, toimkonnad-seltskonnad, liikmed isekeskis. Ehk saame sellele ka uue põhikirjaga kaasa aidata? Jätame piirkondadele rohkem otsustusõigust, kaalume juhatust abistava ja suunava volikogu loomist, kuid eelkõige – harjume teistega arvestama.

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.