Miks on erakonnal vaja oma rinnamärki?

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Falerist Tõnu Lauk on veendunud roheliste rinnamärgi vajaduses.

Igal Eesti tõsiseltvõetaval erakonnal on oma rinnamärk ja seda selleks, et olla üheseltmõistetavalt ning arusaadavalt teiste inimeste jaoks nähtaval. Ka rohelised peavad end nähtavaks tegema, sest olla roheline tähendab ka elulaadi.
Mida peaks sellel märgil kujutama? Semiootikas on värvidel oma spetsiifilised tähendused ja neid on ühel toonil mitu. Meil on tarvis neid, mis on seotud maa kui elukeskkonnaga. Reeglina tähistatakse õhku sinise värviga, maad e. mulda mustaga ja vett valge e. hõbedase tooniga. Põhjamaalastele on see eriti ilmekas ja arusaadav, sest külmunud vesi on valge. Seega sini-must-valge, mis on ka Eesti lipu värvid Mida veel lisada? Kuna oleme rohelise mõtteviisiga ja osa rohelisest liikumisest üldse - siis roheline. Kõik need toonid peavad olema koos ja korraga, siis on nii lätlasel kui soomlasel selge kellega tegemist. Kuidas vormistada? Eks ikka nii, et sini-must valge ja roheline ümber - kõik globaalselt koos. Omada ja kanda Eesti Roheliste Erakonna rinnamärki on auasi ja lisaksin - erakondadeülene.

Tõnu Lauk (Fulica astra),
falerist

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.