Tallinna piirkonna valimised

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Valiti roheliste Tallinna piirkonna juhatus.

Ühel sombusel pühapäeval, novembris 2006, said Estonia puiesteel kokku üheksa toonase rohelise erakonna algatusgrupi liiget ning nimetasid end Tallinna toimkonnaks. Kes oleks toona aimanud, et pealinna piirkonna ametliku moodustamiseni läheb veel rohkem kui aasta.

Jaanuaris 2008 aset leidnud Tallinna koosoleku ettevalmistusi alustasime sügisel. Palju aega ja vaeva kulus erakonna põhikirja tõlgendamisele, piirkonna moodustamiseks seatud formaalsed nõuded paistsid raskesti täidetavad. Küllalt väike grupp entusiaste otsustas siiski proovi teha. 12. jaanuaril kogunes Tallinna Ülikooli aulasse üle 100 aktiivse rohelise koosolekut pidama ja avaruumis vestlema, kuid kvoorumi kokkusaamiseks tuli lisaks korraldada ka veebi- ja postihääletus.

Neid, kes Tallinna piirkonna loomisel kaasa aitasid, on põhjust veelkord tänada, kuid kõigi heade inimeste üles lugemiseks pole leheruumi. Kelleta kogu meie ühine üritus olnuks ilmvõimatu, on kaks – Tiiu Arro ning Klaus-Eduard Runnel.

Millised on valimistulemused? Tallinna piirkonna loomisel lõid ühel või teisel viisil kaasa 312 rohelist, mis moodustab kogu pealinna nimekirjast 59%. Hääletusel otsustati piirkonna töö käivitada, valida viieliikmeline juhatus ning anda talle kuni kaks aastat aega oma võimeid näidata. EER Tallinna juhatusse valiti Peeter Jalakas, Tanel Tammet, Alvi Rand, Anti Poolamets ja Ott Köstner.

Ekke Erilaid

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.