Rohelised peavad jätkama ilma Strandbergita

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Rohelised saavad erakonnana tegutseda ilma Marek Strandbergi ja teiste liikmeteta, kes rikuvad demokraatia põhimõtteid, leidsid Erakonna Eestimaa Rohelised sügisesel üldkogul valitud juhatuse liikmed Viljandis möödunud nädalavahetusel.

Viljandis kogunenud juhatuse liikmed tõdesid, et ei saa leppida demokraatlikul teel valitud juhatuse ja kogude kukutamisega ning kavatsevad lasta Strandbergi erakonda sobivuse küsimuse üle otsustada erakonna liikmetel.

"Kogesime selle juhtumi kaudu, et mis tahes kodanikeühenduses võib rakendada "Strandbergi skeemi", minnes omavoliliselt ühenduse nimel tehinguid sõlmima," tõdes erakonna juhatuse liige Riho Raassild. "Kõrge poliitilise kultuuri saavutamine noores erakonnas ei ole lihtne, aga jätkame tööd selle nimel," lisas Raassild.

Mullu 21. novembril toimus Raplas roheliste üldkogu, kus valiti arvuka ülekaaluga uus juhatus ja volikogu. Erakonna liige Andres Murdvee, tegutsedes eelmise esimese eestkõneleja Marek Strandbergi toetusel, vaidlustas need üldkogu otsused 1. detsembril kohtus. Erakond hagi ei tunnistanud. Kogu erakonna seljataga ning volitusi omamata sõlmitud kompromiss viis olukorrani, et Harju maakohus andis erakonna juhtimise õiguse üle enne viimast üldkogu ametis olnud kogudele.

Erakond Eestimaa Rohelised juhatuse liikmed
Peeter Jalakas
Dagmar Mattiisen
Mikk Sarv
Airi Hallik-Konnula
Elmer Joandi
Olev Leesmend
Andrus Mäesepp
Riho Raassild
Tanel Tammet
Peep Tobreluts

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.