Teeme kevadel Eestimaa puhtaks!

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Kampaania “Teeme ära” meeskond loodab tuleva aasta 3. mail terve Eesti loodusesse visatud prahist puhtaks saada. Kortslehe küsimustele vastas meeskonna liige Toomas Trapido.

Kes on “Teeme ära” idee autor?

See sündis väikeses kambas – Rainer Nõlvak, mina, Ahti Heinla liitus kohe… Mul oli see küll mõeldud pikaajalise tegevusena, aga Rainer oli see, kes leidis, et peame keskenduma kindlale päevale, kui kogu Eestimaa prügi koristab. Kampaanial on kaks põhieesmärki: et vähemalt korraks saaks terve Eestimaa puhtaks ja et see tegu inimeste kõrvade vahel midagi muudaks.

Kuidas prügihunnikute kaardistamine edeneb?

1. jaanuari seisuga on üle Eesti ära märgitud üle 800 punkti ja RMK kaardistatud prügihunnikuid peaks lisanduma samuti umbes samapalju. Arvan, et umbes neljandik või viiendik on kaardile kantud. Jääb silma, et suurem osa kaardistamisest on tehtud Harjumaal. See tuleb sellest, et vabatahtlikud kaardistajad on peamiselt olnud tallinlased, kes käivad linnast väljas kaardistamas.

Millised ühendused on kampaaniaga liitunud?

Me ei ole nende kohta eraldi arvet pidanud. Ilmselt tulevad näiteks laulu- ja tantsupeolised päris suure seltskonnaga, sest nad on üle riigi hästi organiseerunud ja tantsupeolised tahtsid 2009. aastal niikuinii minna randu koristama. Need tegevused haakuvad omavahel hästi.

Kuidas oma kodulähedasi prügihunnikuid üles märkida ja ühiskoristamises osaleda, lugege aadressilt www.teeme2008.ee

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.