EERi tänase üldkogu esialgsed tulemused

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Täna toimus Rakvere spordikeskuses Erakonna Eestimaa Rohelised üldkogu. Koosoleku alguses oli kvoorum ca 260 häält, neist 170 kohalolijatelt ja 90 volitustena. Eelmise üldkoguga võrreldes oli mõnevõrra rohkem osalejaid ning vähem volitusi. Koosolekut juhatas Valdur Lahtvee.

Üldkogu üks olulisemaid küsimusi oli valik kolme põhikirjavariandi vahel. Varianti A tutvustasid Ülo Mattheus, Marek Strandberg ja Agu Kivimägi, varianti B Riho Raassild, varianti C Jüri Ginter. Hääled jagunesid vastavalt: A - 126, B – 93, C – 91.

Hääletusel peale jäänud põhikirjaversioon kehtestab erakonna esimese eestkõneleja institutsiooni; esikõneleja valib endi seast juhatus. Samuti loodi erakonna volikogu, millesse 13 liiget valiti üldkogul, ülejäänud on piirkondade ja valitud kogude esindajad.

Vastset põhikirja asuti kohe ka täiendama. Ettepanekute tulemusel jäi juhatus ilma põhikirjaprojektis kavandatud õigusest liikmeid erakonnast välja heita ning piirkondlike juhatuste liikmed said õiguse kuuluda erakonna juhatusse. Juhatuse suurust kahandati 19 liikmelt 13 liikmeni.

Ühtlasi valiti uues koosseisus juhatus, aukohus, valimistoimkond, arvamustoimkond ja revisjonitoimkond. Samuti järjestati esialgselt Europarlamendi kandidaadid.

Euroopa Parlamendi valimiste korda tutvustas Peep Mardiste, erakonna eesmärke käsitles Marek Strandberg.

Strandbergi sõnul on roheliste esmane eesmärk 2009. aasta kohalikel valimistel levitada otsedemokraatia sõnumit. Erakond võiks lugeda end valimiste võitjaks isegi siis, kui vaid üks Eesti omavalitsus hakkaks kasutama seaduses ettenähtud õigust korraldada oma valla või linna territooriumil otsedemokraatlikke hääletusi.

Oluline valimisteema on ka säästev areng. Säästva energiapoliitikaga suudaks Eesti majapidamistes hoida kokku miljardeid kroone.

Järgmisel suvel taotlevad rohelised endiselt ühte või kahte kohta Europarlamenti. Selle eesmärgi saavutamiseks kaasatakse erakonna valimisnimekirja ka erakonnaväliseid kandidaate. Rohelised leiavad, et neil on Euroopasse oma sõnum viia. Strandberg rõhutas muuhulgas, et meid oodatakse Euroopa roheliste fraktsiooni.
Europarlamendi kandidaatide esialgsel järjestamisel said enim hääli Marek Strandberg, Aleksei Lotman ja Toomas Trapido.

Pisut ka üldkogul valitud erakonna kogudest.
Hääletuse tulemusel pääseksid erakonna juhatusse järgmised 13 liiget: Mikk Sarv, Marek Strandberg, Peeter Jalakas, Valdur Lahtvee, Ene Savolainen, Jüri Ginter, Riho Raassild, Katrin Idla, Agu Kivimägi, Ott Köstner, Maire Forsel, Mart Jüssi ja Ahto Oja.
Hääletusel järgnesid nimetatuile Andrus Mäesepp ja Tanel Tammet.
Arvamuskogu kandidaatidest sai enim hääli Airi Hallik-Konnula, aukohtusse pääses esimesena Juta Luts, revisjonitoimkonda Paul Tammert ning valimiskokku Klaus-Eduard Runnel.
Esmakordselt läbi viidud hääletusel erakonna volikokku kogusid kõige rohkem hääli Mikk Sarv, Airi Hallik-Konnula ja Tanel Tammet.
Kogude koosseisud selguvad lõplikult alles pärast seda kui valituks osutunud otsustavad, millisesse kogusse nad soovivad kuuluda.

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.