Rohelised võidavad niikuinii

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Milline on rohelise erakonna tulevik? “Tumeroheline” stsenaarium: Europarlamendi valimistel saadakse 0 saadikukohta, kohalikel valimistel jäädakse suuremates linnades alla 5% valimiskünnist.

“Heleroheline” stsenaarium: Europarlamendi valimistel saadakse 0 saadikukohta, kohalikel valimistel jäädakse suuremates linnades alla 5% valimiskünnist. Mille poolest need kaks stsenaariumit siis erinevad?

Esimesel juhul kandideeriks tuntud näod nagu Strandberg ja Lahtvee, kuid sellest hoolimata ei saaks erakond esindatust europarlamendis. Teisel juhul kandideeriksid seni veel poliitikas tundmatud näod nagu Peep Mardiste või Ruth Tammeorg.

Esimesel juhul oleks oluline meie reklaamikampaania ajalehtedes, teles ja raadios (mille peale kulub palju raha). Kas oleks võimalik, et me ei kuluta reklaamile sentigi? Teisel juhul teeksime seda, mida oleme ikka teinud. Kirjutame artikleid, korraldame avatud ruume, kus inimesed saavad probleeme arutada jms.

Seega ei ole oluline, millised on saavutused mõõdetuna valijate või saadikukohtade arvus. Oluline on see, et rohelised suudaksid muuta midagi praegu Eestis valitsevas mentaliteedis ja suhtumises.

Hea rohelise erakonna liige, kes sa üldkogul oma otsuseid teed! Erakond on üks osa Eesti riigist ja meie ühiskonnast. Valikuid tehes ei määra me üksnes seda kuhu erakond liigub, vaid ka seda, milline saab olema Eesti tulevik. Kortsleht sooviks, et Eesti oleks tulevikus avatum ja demokraatlikum. Aga sina?

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.