Volitamine tähendab usaldamist

  • warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.
  • warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Mind ajendasid volituste teemal sõna võtma nii erakonna jutulistis loetud sõnavõtud kui Kortslehe aprillinumbris ilmunud artiklid. Kuna tihtipeale kipume valjemalt sõna võtma ikka siis, kui oleme millegi vastu, siis tasakaalustamiseks tooksin ära mõned mõtted, miks mina olen volitamiste poolt.

On oluline, et mõtleksime ka neile, kes hetkel meist raskemas olukorras. Ei ole keegi kaitstud ootamatu haiguse ega olukorra eest, mille tõttu me ise füüsiliselt ei saa üldkogul osaleda. Ka on meie erakonnas väga suur pensionäride osakaal ja eakamatel inimestel võib olla raske kogu pika päeva üldkogul istuda. Tunnen ise mitut erakonna liiget, kellele iga kell usaldaksin enda eest hääletamise, sest tean, et mõtlen nende inimestega ühtemoodi. Usun, et selliseid inimesi, kes üht või mitut erakonna liiget sedavõrd usaldavad, on kindlasti rohkem. Kui aga mõtlen nende inimeste peale, kel omal lähedast sõpra erakonnas pole ja kes tunnevadki vaid neid erakonna liikmeid, kes oma seisukohtadega avalikkuses esinenud, siis mõistan, et sellised inimesed tahavad volitada just mõnda üksikut EER tuntumat liiget. Saan aru, et siit probleem volituste ümber alguse saabki – et miks ikka mõnel neid nii palju on? Mina küsiksin hoopis, miks me just neid inimesi usaldame? Usaldus on ju selline asi, mis tuleb oma tegudega ära teenida ja ma ei imesta, et mõned erakonna liikmed on selle rohkem välja teeninud kui teised.

Samas saan aru ka sellest, et piiramatu volituste lubamine võib tekitada olukorra, kus väikese osa erakonna liikmete arvamus jääb üldkogul domineerima. Et arvestada võimalikult paljude erakonnaliikmete arvamusega, peaksime minema volituste teemal kompromissile ja otsustama, mitu volitust ühel liikmel olla tohib. Mõeldes neile, kes tunnevad vaid mõnd üksikut erakonna liiget arvan, et see number võiks olla vähemalt kümme – et ei tekiks olukorda, kus selle inimese volituste arv, keda volitada tahetakse, oleks juba täis.

Lõpetuseks tahan öelda, et tegelikult me ju usaldame inimesi! Selle tõestuseks on kasvõi kohalike omavalitsuste ja Riigikogu liikmete valimised. On ju see meie poolt väga suureks usalduse märgiks, et volitame üht inimest lausa mitmeks aastaks enda eest olulisi otsusi langetama. Usaldagem siis ka oma erakonna liikmeid samamoodi, kui ise mingil põhjusel osaleda ei saa!

Maire Forsel,
EER juhatuse liige

usaldasime, mitte ei usalda.

usaldasime, mitte ei usalda.

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.