Laupäeval süttib Munamäel Tiibeti toetustõrvik

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Laupäeval, 17. mail 2008 süüdatakse Suure Munamäe tornis punane suitsusignaal Tiibeti toetuseks.

See on osa 11. mail alanud 10-päevasest rahvusvahelisest aktsioonist, mille käigus alpinistid üle maailma avaldavad meelt inimõiguste rikkumise ja repressioonide vastu Tiibetis, süüdates paljudel mäetippudel punased suitsutõrvikud. Mäetippe, kus tõrvikud süttivad, võib kokku lugeda üle saja – Alpides, Püreneedel, Norras, USA-s, Mehhikos ja mujal.

Kell 12.00 süüdatakse Suure Munamäe jalamil Tiibeti toetustõrvik ning kantakse rongkäigu saatel mööda teerada üles mäkke. Vaatetorni ees platsil kõlavad eesti-ja võrukeelsed sõnavõtud ning esineb ansambel The Flowers of Romance. Meeleavalduse keskne moment saabub täpselt kell 13.00, kui tule üles torni tippu toimetanud Eesti alpinistid süütavad ülemisel vaateplatvormil punased suitsuküünlad.

Tiibetiga solidaarsust väljendava rahumeelse ürituse peakorraldaja on Eesti-Tiibeti Kultuuriselts koostöös kodanikeliikumisega Tiibet vabaks!, toetavad riigikogu Tiibeti toetusrühm ning Budismi Instituut. Tiibeti toetustõrviku kannab üles mäele Everesti vallutaja Alar Sikk. Kaasa on oodatud kõik Tiibeti sõbrad ja inimõiguste eest seisjad!

Lisalugemist pakuvad:
Eesti-Tiibeti Kultuuriselts: http://www.tibet.ee/etks/
Kodanikeliikumine Tiibet vabaks!: http://www.tiibet.org/

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.