Meeleavaldus Hiina saatkonna ees 25. aprillil 2008

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

The Flowers of Romance ootab rahumeelsele meeleavaldusele Hiina saatkonna (Narva mnt 98) vastas mereäärses pargis 25.04.2008 kell 16.30 kõiki inimesi, kes peavad oluliseks inimelu ja kultuuri. Kesksel kohal ei ole olümpiamängud, vaid kriitiline olukord Tiibetis, Tiibeti rahva ja väga unikaalse kõrgkultuuri ühemõtteline ja järjekindel hävitamine Hiina RV poolt.

Kunagine võimas kultuuririik Hiina vaevleb diktaatorluse haiguse käes, mis on teatavasti läbi ajaloo erandita väga traagiliselt lõppenud. Haiguse kulgemist on aga jällegi erandita saatnud lausvale, tohutud inimkannatused, kultuuri hävitamine ja terror. Ka praegune olukord Tiibetis ei ole mitte erand, vaid reegel. Soovime, et Hiina RV saaks oma haigusest üle ja muutuks taas tõeliste väärtuste kandjaks, nagu ta pikki sajandeid on olnud. Me püüame ravida, mitte tappa. Meeleavalduse üks hüüdlause võiks seetõttu olla: "Hiina, parane diktaatorluse haigusest!" Ka meie peaksime andma siin oma rahumeelse panuse.

Ürituse jaoks püstitatakse Hiina RV saatkonna juurde lava, kus esineb The Flowers of Romance.

Me ei mõista niivõrd hukka Hiinat, vaid riigi inim- ja kultuurivaenulikku režiimi. Tahame öelda, et isegi nii võimas kultuuririik, nagu oli pikki sajandeid Hiina, on muutunud diktaatorlikuks monstrumiks, kes kellestki ega millestki lugu ei pea.

Selle aasta jaanuaris oli Budismi Instituudi ekspeditsiooni liikmetel ja The Flowers of Romance'i kitarristil Roy Strideril võimalus Indias kohtuda dalai-laamaga, kes ütles: "On kindlaid andmeid, et pärast olümpiamänge tuuakse Tiibetisse vähemalt miljon hiinlast." On ütlematagi selge, mida see väikerahvale tähendab. Seetõttu pole Tiibeti probleemi teravik mitte seotud olümpiamängudega, vaid pigem sellega, mis juhtub pärast neid mänge. Kui esialgu ehitati Hiina ja Tiibeti pealinna Lhasa vaheline nn Lääneraudtee, mille abil juba praegu viiakse röövellikult välja maavarasid, siis pärast olümpiamänge tuuakse Tiibetisse sisse (vähemalt) miljon hiinlast, et hävitada ära nii tiibetlased ja koos sellega ka Tiibeti kultuur.

Tiibetiga seoses ei ole tegu "lihtsalt" ühe kuuemiljonilise rahvaga, vaid tiibetlased on olnud ka väga suure ja võimsa budistliku kultuuri ühed põhilised kandjad. Dalai-laamad on olnud pikki aegu ka Hiina vaimsed juhid ja hiinlased on pidanud neid vaimseteks liidriteks ning peetakse ka täna Taiwanil.

Loosungid võiksid olla järgmised:
Koheselt lõpetada Tiibeti rahva- ja kultuurivastane tegevus.
Vabastada rahumeelsetel meeleavaldustel vangistatud inimesed.
Alustada läbirääkimisi dalai-laamaga Tiibeti enesemääramise üle.
Tiibet dekoloniseerida!

KOHAPEAL VALMISTAME LILLEPÄRJA, MILLE VIIME HILJEM HIINA SAATKONNA ETTE. VÕTKEM KAASA LILLED TIIBETILE.

Üritus on rahumeelne. Sellest võtavad aktiivselt osa anarhistid, loomakaitsjad, rohelised ja noorteühendused. Meie teada ei taha protestida EKP ja NSDAP, aga pole ka midagi imestada, kuna neid Eestis ei eksisteeri. Ebamäärane on olukord sotsdemmidega. Praegu tundub, et vasak- ja parempoolsed kipuvad Hiina RV tegevust Tiibetis "mõistma", kuid loodame väga, et eksime. Tahaks väga, et meeleavaldus oleks parteiülene, sest püüame kaitsta üldinimlikke väärtusi. Tiibet vabaks!

Kõigil soovijatel on võimalus kaasa aidata meeleavalduse organiseerimisele, tehes sihtotstarbelise annetuse otse The Flowers of Romance'i liikmetele.

(Ansambli avalduse kirjaviis kergelt kohendatud.)

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.