Hea tahte leping

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Tänavune üldkogu toimub juuni keskel, täpselt aasta hiljem meie eelmisest kogunemist Saaremaal, Leisis. Leisi järelkajad ja mälestused volitustepakkidest mõne erakonnaliikme käes pole tänaseni ununenud. 28. märtsil kirjutas erakonna eeskõneleja Mikk Sarv: Algatan arutelu selle üle, et võtta vastu hea tahte avaldusena lepe üldkoosolekul häälte volitamisest loobumiseks või selle tegemiseks piiratud arvul.

Erakonnas on nii volituste pooldajaid kui tuliseid vastaseid. Sirli Pehme ütles debati käigus välja laused, mis iga Kortslehe toimetuseliikme hingel:

Aga kui inimene tuleb kohale omaenese ühe häälega ning see ei oma mingit kaalu, sest teistel on paarkümmend lipikut. Kui volitamist poleks, oleks kõikide kohalolijate arvamusel võrdne kaal. Tihtilugu ei ole volitajad üleüldse kursis sellega, mis hääletusele tuleb. Kas saab siis passiivsete liikmete lipikutega hääletades ütleda, et nad on siiski osalenud?

Põhikirja järgi pole meil praegu õigust piirata volituste kasutamist, kuid rohelise erakonna avatuse ja arengu nimel kutsume erakonna liikmeid üles
vabatahtlikult loobuma häälte volitamisest ja volituste kogumisest.
Lubame ka ise mitte kedagi volitada ega teiste volitusi vastu võtta.

Toimetus

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.