Tähelepanekuid Eesti sotsiaalteaduste aastakonverentsilt

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Eelmise aasta novembris toimunud Eesti sotsiaalteaduste aastakonverentsil tõstatas Ivar Raig küsimuse Eesti majanduspoliitika olemusest ning viitas asjaolule, et teiste riikide põhiseaduses on riigi majanduspoliitika sõnastatud, Eestis aga mitte.

Hr. Raig oli analüüsinud Eesti erakondade programme ning jagas erakonnad majanduspoliitilise suuna alusel järgnevalt:

liberaalne turumajandus – IRL, Reformierakond

partnerlus, konsensuslik majanduspoliitika – Sotsiaaldemokraadid, Erakond Eestimaa Rohelised (viidates roheliste otsedemokraatlikule otsustusmehhanismile ODOMile)

sotsiaalne turumajandus - Keskerakond

Hr. Raig tõi välja Euroopa Liidu mõju Eesti majandusmudelile – majandusvabaduse languse, (üle)reguleerituse tõusu (põllumajandus, kalandus), riigi sekkumise tõusu, kodanikuühiskonna, partnerluse arengu. Ettekandja leidis, et Eesti Euroopa Liidu poliitika peaks senisest hoopis jõulisem ja eestvedavam olema ning et me peaksime Euroopa Liidus hoopis teed näitama - suurema konkurentsivõime, maksukonkurentsi ja majanduse dereguleerimise osas; samuti arvas ta, et Eesti peaks oma majandusmudelit arengumaadesse eksportima.

Hr. Raig leidis ka, et Euroopa ülikoolid on vaja reguleeritusest vabastada ning läbi viia turumajanduslikud reformid, samuti tõsta Eesti riigieelarves kõrghariduse osakaalu 2%-le seniselt 0,7%-lt.

Ruth Tammeorg
Kortsleht

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.