Rohelised kogukondade ja vabaühenduste vahendajate ja eestkõnelejatena

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

22. märtsil 2008 toimus Tallinna Vabaõhukoolis 43 osalejaga avatud ruumi vormis arutelu Erakonna Eestimaa Rohelised sisearengu teemadel. Üheks mitut puhku jutuks tulnud teemadest oli meie tegevus kohtadel, side kogukondadega ja 2009.a. omavalitsuste valimised.

Ka Marek Strandbergi algatatud arutelu ”Rohelised: kogukondade ja vabaühenduste vahendajad ja eestkõnelejad” oli seotud EER rolliga 2009.a. kohalike omavalitsuste valimistel. 11 osalejaga arutelu keskne idee oli, et (eriti maavaldade) volikogud ei ole oma olemuselt parteiideoloogia ajamise kohad ja EER võiks olla positiivse eeskujuga abiks selliste volikogude ”parteitustamisele.” Kohalike omavalitsuste valimistele ei pea EER minema iga hinna eest oma nimekirja ja nime all, toetada võib meie peamisi seisukohti jagavaid kogukondlikke valimisliite. EER huvides võiks olla otsedemokraatia rakendamine, sh kogukondade rolli suurendamine oma elu-olu puudutavas diskussioonis. Selleks tuleb koostööd otsida ja teha näiteks külavanemate, kodanikuühenduste ja korteriühistutega.

EER võiks toetada kogukondlikke valimisliite, mis jagavad meie peamisi seisukohti (nt ODOM rakendamine omavalitsuses ning säästva energeetika, majanduse ning planeerimise põhimõtetete järgimine). Mis nime all sellised nimekirjad valimistele läheks, poleks esmatähtis. EER piirkondade roll võiks lähiaastal olla sobivate partnerite leidmine, kogukonna probleemide kindlaks tegemine ning elanike teavitamine (osutades erilist tähelepanu infovaeguses venekeelsele kogukonnale).

Peep Mardiste
EER Tartu juhatuse esimees

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.