Moodsad ajad: suured kauplused vallutavad linna [1.osa]

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Kortsleht uurib seda, kuidas elatakse moodsal ajal. Suured kauplused, suured autod. Suurejoonelised plaanid. Kortsleht usub et väike ja inimlähedane on hea ja armas, sellest ka imestus moodsa aja veidruste vastu. Kuid me oleme uudishimulikud, selle tõttu uurime neid lähemalt.

Eestis oli veel hiljuti majandusbuum, ehitati kortereid ja maju, laiendati büroopindu. Iseenesestmõistetavaks on muutunud ka see et osteldakse suurtes kaubanduskeskustes. Ärimehed toovad suurkaupluste toetuseks välja järgmised plussid: "Hea ligipääs, palju parkimiskohti, piisavalt ruumi kauplustele ja ladudele." Lähiaastatel tehti üsna uljaid plaane oma äri laiendamiseks. Mõni plaan on kohe teostumas, mõni viiakse ellu lähematel aastatel, mõni plaanid on siiski veel ootel.

Rocca al Mare kaubanduskeskuses (Tallinn) on 30 000 m2 rendipinda, plaanitavalt on järgmise aasta lõpus 60 000 m2. Lõunakeskust (Tartu) plaanitakse laiendada, praegusele 27 000 m2-le lisanduks 25 000 m2 juurdeehitis. Uus Prisma peremarket Luunja vallas oleks 20 000 m2 suurune. Lasnamäele soovitakse rajada Tähesaju linnak, kus algetapis oleks 35 000 m2 kaubanduspinda, kuid seda soovitakse laiendada 100 000 m2-ni. Võrdluseks: Soome Myyrmanni (Vantaa) keskus katab 40 000 m2 ning Iso Omenaa (Espoo) keskus 60 000 m2.

Need on kaubanduskeskused, mida plaaniti laiendada linna piirides. Linnast väljas on maa odavam ja seega ka kaubanduskeskuste mõõtmed suuremad.

Mis: Ameerikanurga Äripark
Kus: Rae vald, Jüri. Hea ühendus Tartu mnt ja ringteega.
Kes arendab: AS Süda Maja
Koostööpartnerid: WSP Sweden International AB, AMB Arkitekter
Kui suur: 110 000 m2

Mis: Gate Tallinn (Tallinna Värav)
Kus: Tallinna lähedal, Pärnu mnt ääres
Kes arendab: Joakim Helenius ja AS Trigon Property Development
Millal valmib: 2011
Kui suur: 115 000 m2

Loe lisaks:

[Ameerikanurga Äripark]

[Tallinna Värav]

[Soome kaubanduskeskused - Citicon]

[Rocca al Mare laienemisplaanid (pdf)]

[Tähesaju]

[Tallinna suurimad kaubanduskeskused 2008.a.]

[SDE kriitika]

[Prisma peremarket Tartus. Plaanitakse ehitada Luunja v. Lohkvale (pdf)]

[Lohkva hüpermarket]

[Suuremad kaubanduskeskused Tallinnas (Uusmaa ülevaade)]

[Ameerikanurga kaubandus- ja logistikapark]

[Süda Maja toob Eestisse miljardeid araablaste raha]

[ Magistraal tükib Prisma krundile]

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.