Moodsad ajad: vihmamärjad või tolmused või porised asfaltteed [3.osa]

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Moodsa inimese elu pendeldab kolme punkti vahel – kodu, töö ja kauplus. Kodud on äärelinna betoonist majades, töö klaasist büroohoones ning kauplused hoonetes, mille arhitektuurile eriti rõhku ei panda. Olulisem on logistika ja efektiivsus. Neid kolme olulist punkti ühendavad laiad asfaltjõed. Aastakümnetega on küll muutunud ehitusmaterjalide kvaliteet paremuse suunas, kuid tallinlane elab aastal 2009 samamoodi nagu aastal 1979.

[Mati Unt - Sügisball]

Tallinna üks kõige rohelisem linnaosa on Mustamäe. Siin on palju parke ja rohealasid. Mustamäe ja Nõmme vahel on maastikukaitseala ja pikk roheline vöönd koos Sütiste parkmetsaga.

Parklinnaks loetakse järgnevat asumit: Parklinnad on valdavalt ilupuude – ja põõsastega haljastatud välisruumidega asumid, milles haljastus on kavandatud asumis või linnaosas tervikuna ja hoonestamisel kruntide kaupa. Parklinna juurde kuuluvad nii haljastatud õuealad kergliiklusteede võrguga kui ka kõrghaljastusega tänavaruum puiesteede ja alleedega. Haljastusega alade osakaal vähemalt 40%.“ Mustamäe kindlasti täidab need tingimused, kui haljastuse protsenti silmas pidada.

Samas lõiguvad Mustamäe pooleks mitmed magistraalid. Sõpruse pst ja Ehitajate teel on 2 + 2 sõidurada. Õismäe poole suundudes laieneb Ehitajate tee isegi 3 + 3 sõidurajaga asfaltjõeks. Jalakäijal on ebamugav seda ületada.

Majade vahele on jäetud ruumi parkidele, kuid enamasti on need ainult väiksed metsatukad. Autodemüra on selgelt kuulda. Kaardi pealt vaadates moodustavad pargid (nagu Kadaka parkmets, Männi park, Lepistiku park) suure osa linnaosa territooriumist. Mustamäe männid on küll pikad, aga ei pääse veel suuremate majade kõrval mõjule.

Tehke katse ja proovige 15 minutit Mustamäel kõndida. Park saab kiiresti läbitud ja edasi peate kõndima juba hallide majade vahel.

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.