Lühiuudised

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Kuidas läheb Riigimetsa Majandamise Keskusel? Kust saab infot keskkonnasäästlike eluviiside ja mahetoidu kohta? Kui edukad olid inglismaa rohelised valimistel?

Metsatoimkond tegutseb

29. aprillil sai roheliste Tartu kontoris kokku metsatoimkond. Põhjaliku ülevaate käimasolevast RMK reformist andis Põlvamaa metsnik Andres Põllu. Tõdeti, et peamiseks valukohaks kujuneb metsahalduse, metsakasvatuse ja metsavalve käekäik - neid valdkondi ei katnud ka Ida-Virumaal toimunud reformi pilootprojekt. Lahenduseks pakuti välja mõte viia Ida-Virumaa pilootprojekt lõpuni ka metsakasvatuse ja metsahalduse valdkonnas ning jätta see osa vähemalt aastaks mujal reformimata.

***

Eestis on loodud mahekeskus

Aprilli lõpus loodi Sihtasutus Eesti Maaülikooli Mahekeskus, mis hakkab tegutsema Tartu piiril Jaan Tõnissonile kuulunud aiandustalus. Keskuse peamisteks tegevussuundadeks on teadusuuringud mahepõllumajanduses, keskkonnasäästlike eluviiside ja mahetoidu propageerimine, erinevate sihtgruppide koolitamine (alates lasteaialastest) ning koostöös ettevõtjatega lahenduste leidmine mahesektori arendamiseks. Keskuse juures saab tulevikus uudistada ka praktilisi näiteid mahepõllundusest.

***

Briti rohelised tammuvad paigal

Inglismaal ja Walesis toimunud kohalikel valimistel jäi Briti roheliste toetus üldjoontes endiseks. Vaid Norwichi linnas suudeti tähelepanuväärne märk maha saada: 13 volikogukohta Tööpartei 15 vastu. Just Norwichi valimisjaoskonnast South Westministeris loodavad rohelised võita järgmistel üldvalimistel ühe koha Briti parlamenti.

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.