Kuidas arvestatakse kohalike elanikega?

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/spam/spam.module on line 548.

Eesti Energia rajab Irusse ligi miljardi krooni eest elektrisüsteemi töö- ja varustuskindluse tagamiseks kiirkäivitusega reservjaama.

Kui tuulikud seisavad...

Selles polekski ju esmapilgul midagi halba. Et tagada ühtlane elektriga varustatus, ehitatakse reservjaam - juhuks, kui põhijaamad ei tööta või kui näiteks tuulikud ei jõua piisavalt elektrit toota. Sellisel juhul oleks võimalus käivitada gaasiturbiinjaam, mis nimikoormusel tarbib kütteõli 30 tonni tunnis ehk 720 tonni ööpäevas. Aga kütteõli, mis on fossiilne kütus, kallineb! Alternatiiviks oleks veeakumulatsioonil põhineva reservjaama loomine, kuid leitakse, et selle ehitus on kallis.

Must ja masuudine stsenaarium

Reservjaama vahetus läheduses on raudtee, millel veetakse peamiselt kütust. Nii Loo ristmiku kui ka Maardu ladude juures on varemgi esinenud põlenguid. Selline projekt on sama hea kui sütiku seadmine jaama läheduses asuvatele masuudimahutitele. Õnnetuse puhul võivad süttida esmalt kergkütteõli tsisternid ja seejärel kuumuse tagajärjel ka masuudimahutid.

See lõppeks juba väga suure katastroofiga, kuna põlev masuut ja kütteõli võivad voolata Pirita jõge pidi Tallinna lahte. Pärast taolise stsenaariumi kirjeldust ütles mulle uuringute läbiviija Eimar Jõgisu lohutuseks, et jaama lähedusse lihtsalt ei tohiks midagi ohtlikku ehitada. Lisaks tekib põlengu korral suitsupilv. Tsisternid asuvad aga elamutest ainult 150 meetri ja planeeritavast lasteaiast 200 meetri kaugusel...

Kuidas arvestatakse kohalike elanikega?

Juuli alguses tutvustasid energeetikud ja uuringu korraldajad oma plaane Iru elektrijaama seminariruumis. Kahjuks ei osalenud tutvustusel ühtegi esindajat Jõelähtme ja Viimsi naabervaldadest, keda see Maardu linna territooriumile rajatav ehitis võiks ähvardada. Jääb vaid loota, et keskkonnauuringute ajaks ärkavad ka valdade ja erakondade esindajad. Loodetavasti seisavad poliitikud oma valijate heaolu ja ohutuse eest vähemalt kohalike valimiste lähenedes. Kuigi jah, antud piirkonnast täna mina kahjuks ei tea ega tunne ühtegi rohelist kandidaati, kes omaks raudseid närve ning sooviks kandideerida Maardu ja Jõelähtme volikogusse.

AIVAR MÕTTUS (EER)
Murelik Iru küla elanik

Samal teemal kirjutasid.
Päevaleht:"Avariielekter tuleb edaspidi Läti asemel uuest Iru jaamast"
http://www.arileht.ee/?artikkel=434212
Postimees:"Tallinna kerkib miljard krooni maksev avarii­elektrijaam"
http://www.postimees.ee/?id=18515
"Eesti Energia ehitab miljardi krooniga reservelektrijaama"
http://www.postimees.ee/110708/esileht/majandus/339281.php

Foto NAGI's: iru reservjaam

Postita uus kommentaar

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.