Juuni 2008

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Me teeme teisiti!

Meie erakonna ühishuviks on hoolivus, üksteist toetav koosloomine, mõtte- ja elurikkus nii inimestes kui ka keskkonnas.

EERi üldkogu toimub 14.juunil Rakveres

Rohelise erakonna tänavune üldkogu leiab aset Rakvere spordikeskuses. Tavapäraselt käsitletakse üldkogul eelkõige organisatoorseid teemasid:

* valik senise eestkõneljate süsteemi ja erakonna esimehe
institutsiooni loomise vahel;
* erakonna volikogu asutamine;
* uus põhikiri;
* programmi uuendamine;
* ODOMi täiustamine ja korrigeerimine;
* kogude valimised.

Saadaval on ka vastvalminud
rinnamärgid.

Volitamine tähendab usaldamist

Mind ajendasid volituste teemal sõna võtma nii erakonna jutulistis loetud sõnavõtud kui Kortslehe aprillinumbris ilmunud artiklid. Kuna tihtipeale kipume valjemalt sõna võtma ikka siis, kui oleme millegi vastu, siis tasakaalustamiseks tooksin ära mõned mõtted, miks mina olen volitamiste poolt.

Rohelised võidavad niikuinii

Milline on rohelise erakonna tulevik? “Tumeroheline” stsenaarium: Europarlamendi valimistel saadakse 0 saadikukohta, kohalikel valimistel jäädakse suuremates linnades alla 5% valimiskünnist.

“Heleroheline” stsenaarium: Europarlamendi valimistel saadakse 0 saadikukohta, kohalikel valimistel jäädakse suuremates linnades alla 5% valimiskünnist. Mille poolest need kaks stsenaariumit siis erinevad?

Ökoehitus ajab võrseid

EERi eestkõneleja kogukondlikel teemadel Mikk Sarv annab ülevaate 7. juunil Esnas toimunud ökoehituse arutelust.

Mõtleb poliitiliselt teisiti

Peeter Jalakas
Roheline teatrimees Peeter Jalakas kandideerib taas erakonna juhatusse. Kortslehe lugejate küsimusi vahendas Airi Hallik.

Mis sind roheliste sekka tõi?

Ei oska öelda, juhus vast. Üks asi viis teiseni. Olin erakonna loomise suhtes pikalt skeptiline, ent eelmiste valimiste ajaks oli selge, et keskkonna- ja energiateemad on võimalik tõsta ühiskonna tähelepanu keskmesse ainult uue erakonna abil.

Ott Köstner: roheline kogu eluks

Üht volikogu idee autoreist ja otsedemokraatia põhitoetajaist, EERi juhatuse liiget Ott Köstnerit intervjueeris Juta Luts.

Volikogu: hädavajalik või ülearune?

22. märtsil Konstatin Pätsi vabaõhukoolis toimunud avatud ruumis loodi põhikirjateemade aruteluks töögrupp. Tänaseks on töögrupp arutanud erinevaid põhikirjaga seotud teemasid ja parandusi. Põhikirja parandused olid arutlusel ka 29. aprilli Tallinna liikmete kohtumisel. Kortsleht kajastab nendel aruteludel tekkinud mõtteid ja ettepanekuid.

Tegime Ära 2008!

Nii pikk, nii pikk on rändajal... lohistada prügikotti transpordiplatsile, kuhu pääseb ligi veok, mis selle edasi lipupunkti viib.

Selleks pruugiti kõikvõimalikke transpordivahendeid. Esindatud olid eraautod järelkärudega, suured Tele2 dziibid ja isegi ATVd, millele järelkärud olid sappa sätitud!

Syndicate content