August 2008

warning: Creating default object from empty value in /www/apache/domains/www.softf1.com/htdocs/tree1/kortsleht/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1387.

Muljeid keskkonnajuhtide kokkusaamisest

26. augustil peeti Tallinnas Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsatsiooni (www.ekja.ee) 5. juubelikonverentsi, mille esinejate hulgas oli nii Eesti ettevõtete ja organisatsioonide esindajaid kui spetsialiste välisriikidest. Räägiti sellest, kuidas keskkonnajuhtimine Eestis seni arenenud on ning millised on keskkonnajuhtimise parimad praktilised kogemused Eestis ja Be-Smarter võrgustikus Euroopa riikides.

Ökoloogilisest juhtimisest Pärnus

Reedel 31. oktoobril algusega kell 14.00 toimub Pärnus seminar kohaliku omavalitsuse ökoloogilisest juhtimisest. Ettekande peab Jonas Büchel
teemal "Sustainable management of local communities". Ettekanne toimub inglise keeles, millele järgneb diskussioon. Vajadusel tagatakse tõlge.

Terje Põvvat: Kuidas „neist“ saaks „meie“?

Juba pikemat aega on meie erakonnas saanud põhjendamatult palju tähelepanu inimeste nõrgad küljed. Samas me räägime, et meil ei ole aega tegeleda oluliste asjadega. Tavaks on saanud, et informatsiooni pigem varjatakse.

Elurikkus sõltub poliitilisest tarkusest

Erakond Eestimaa Rohelised tähistas iseseisvuse taastamise aastapäeva, korraldades Põlvamaa Ökofestivali raames arutelu otsedemokraatiast. Seoses hiljutiste ärevate sündmustega Gruusias tõusid esile mõtted kohapealsest otsustamisõigusest ning selle kaudu maa ja rahva kaitsevõime tugevdamisest.

Otsedemokraatia Avatud Ruumis tõstatati kahte tüüpi teemasid - ühed käsitlesid otsedemokraatia olemust, teised selle rakendamist.

Maris Aleksašin: Noored ja Rohelised

Loodetavasti ei ole kellelegi uudis, et 19. märtsil 2007. aastal asutati erakonna Eestimaa Rohelised noortekogu. Nii mõnelgi võib tekkida küsimus, kas noortekogu loodi ainult selle pärast, et kõigil teistel suurematel erakondadel on oma noortekogu, või on Noortel Rohelistel ka mingi sügavam mõte.

Vambola Bakhoff: Teadusest ja rahvusest

Kuna juttu tuleb rahvuse säilimisest ja rahvuskultuurist, siis selguse mõttes avaldan omapoolsed arusaamad eelmainitud valdkondades, et oleks üheselt arusaadav, mida mina nende mõistete all mõistan.

Otsedemokraatia või siiski osalus?

Üks Jüri Ginteri teemadest Karilatsi Avatud Ruumis oli „Kuidas saavutada osalust?“. EERi liikmetest kaasamõtlejate Pauli, Airi, Kristeli, Tiiu, Olevi ja Andrusega ühinesid Tiit Merenäkk ja Vallo Reimaa.

KORTSLEHT AUGUST

Siit leiad Kortslehe augustikuu artiklite sisukorra ja tutvustused.

Foto NAGI's: kirsid_ruut

ERAKOND
Maris Aleksashin: Noored ja rohelised

ARVAMUS
Vambola Bakhoff:Teadusest ja rahvusest
Mure eesti rahvas saatuse pärast liidab paljusid, kas eesti rahvas jääb püsima. Kauaks veel?

OSALUS
Otsedemokraatia või siiski osalus
Kuidas saavutada osalust? Mida me mõistame demokraatiana? Jüri Ginter lahkab osalust mis on suunatud ühishuvi ja ühisosa väljaselgitamisele ja realiseerimisele.

MAARAHVAS JA DEMOKRAATIA
Elurikkus sõltub poliitilisest tarkusest
Mikk Sarv võtab kokku augustis toimunud avatud ruumi teemad. Kas tuleks luua Maarahva Päästekomitee?

KOGUKOND
Terje Põvvat tahaks olla hea kodanik, kuid kodanikuks ei sünnita vaid kasvatakse.

KONVERENTS
Sirli Pehme osales keskkonnajuhtide koosviibimisel.

ÖKOLOOGILINE JUHTIMINE
Küsisime Andres Siplaselt, mida huvitavat toimub Pärnus oktoobri lõpul.

Syndicate content